Urodziny w stylu Harry’ego Pottera – jak zorganizować imprezę z motywem świata magii?

Przyjęcie urodzinowe w stylu Harry’ego Pottera to jeden z największych trendów ostatnich czasów wśród dzieci w różnym wieku. Wnętrze pokoju przypominające tajemnicze komnaty Hogwartu i magiczne menu rodem ze świata eliksirów to tylko część niezbędnych elementów tego wieczoru.

Najważniejszym elementem czarodziejskiego przyjęcia jest zaskoczenie małych gości. Wszelkie sztuczki i triki staraj się wykonywać w taki sposób, aby nie zostać przyłapanym przez dzieci.

Zaproszenia na urodziny w świecie magii

Pierwszym etapem przygotowań do magicznych urodzin jest zaproszenie gości. Stwórz specjalne zaproszenia stylizowane na listy z Hogwartu. Użyj do tego papieru brystolu, którego brzegi opalisz nad świecą, a używając wosku, odtwórz pieczęć Hogwartu.

Urodziny w stylu Harry’ego Pottera – dekoracje

Na każdym przyjęciu efekt wow robią dekoracje. Zamień więc pokój swojego dziecka w komnatę z Hogwartu. Ściany i sufit udekoruj balonami z helem w kolorach odpowiadających ulubionemu z dormitoriów: Gryffindoru, Ravenclawu, Hufflepuffu albo Slytherinu.

Nad drzwiami pokoju przyczep napis “Peron 9 i ¾”, a drzwi oklej tymczasowo kartonem z namalowanym wzorem cegły. Na parapetach ustaw butelki w różnych kształtach i wypełnij je zabarwioną farbami wodą. Na podłodze pod parapetem ustaw duży garnek. To będzie kociołek do sporządzania magicznych eliksirów. W kątach rozstaw stosy starych książek i własnoręcznie przygotowanych z patyków różdżek – po jednej dla każdego z gości.

Przy ścianie ustaw wysoki taboret i przykryj go czarnym obrusem. Połóż tam stosy kartek z szarego papieru i ołówki. W tym miejscu dzieci będą mogły spisywać wymyślone przez siebie zaklęcia.

Zrezygnuj z typowego oświetlenia i zastąp je przymocowanymi do ścian lampkami choinkowymi oraz balonami z lampami led. Blasku i magicznej atmosfery całemu przyjęciu dodadzą:

  • rozsypane na stole lśniące konfetti;
  • jednorazowa zastawa zdobiona metalicznymi akcentami;
  • zawieszone w oknach kurtyny z cienkimi i długimi frędzlami.

Więcej ciekawych pomysłów na dekoracje na urodziny w Warszawie i każdym innym miejscu znajdziesz w sklepach internetowych z akcesoriami imprezowymi.

Czarodziejskie menu

Głównym punktem przyjęcia urodzinowego będzie tort. Zależnie od tego, jakie życzenie ma solenizant albo solenizantka, może to być deser, który wygląda jak Tiara Przydziału, sowa Hedwiga, złoty znicz albo Potworna Księga Potworów.

Poza tortem przygotuj też specjalne magiczne przekąski, takie jak pełne bakalii i miodu babeczki Ginny Weasley i obowiązkowo słodkie, bezalkoholowe kremowe piwo na bazie brązowego cukru, masła i śmietanki kremówki. W sklepach znajdziesz też mnóstwo słodyczy, które pojawiły się w produkcji filmowej, np. fasolki wszystkich smaków czy czekoladowe żaby.

Magiczne podziękowanie

Na zakończenie imprezy wręcz każdemu z gości mini podarunki. Mogą to być buteleczki z lśniącym magicznym pyłem (z dodatkiem brokatu lub cekinów) i złote (czekoladowe) monety prosto z prowadzonego przez gobliny banku Gringotta.