Nowoczesne lustra do łazienki

Nowoczesność to nie tylko podążanie za aktualnymi trendami czy wybieganie daleko w przyszłość. Nowoczesność to umiejętność wykorzystania dostępnych technologii i możliwości do łatwiejszego i bardziej przyjaznego życia. Może warto pomyśleć o tym, aranżując wnętrze swojej łazienki, w której rozpoczynamy i kończymy każdy dzień?

Łazienka z klimatem

Wchodząc do łazienki, chcemy czuć się dobrze. Miejsce porannej toalety, wieczornego relaksu po ciężkim dniu pracy musi mieć klimat. Funkcjonalność wnętrza, estetyka wykończenia i dobre oświetlenie to podstawowe wyznaczniki przyjaznej łazienki. Wybór stylu odpowiadający preferencjom i upodobaniom zależy od gustu. Różnorodność aranżacji od klasyki poprzez retro, glamour, skandi, po industrialne salony łazienkowe powinna być jednak spójna i konsekwentnie oddawać charakter wnętrza w każdym jego szczególe. Jeśli decydujemy się na drewniane szafki z mosiężnymi okuciami czy retro baterie przy umywalce, wówczas nowoczesne lustra do łazienki i awangardowa deszczownica z pewnością tę harmonię zaburzą.

Zniewalający efekt oświetlenia

Lustro łazienkowe to nieodłączny element łazienkowej dekoracji. Wpływa optycznie na przestrzeń, rozprasza światło, a przede wszystkim codziennie służy zarówno paniom, jak i panom dbającym o swój wygląd w pielęgnacji skóry twarzy i włosów. Wymaga to dobrego oświetlenia, które sprzyja toalecie, ale nie oślepia. Nowoczesne lustra do łazienki z ledowym oświetleniem równomiernie rozpraszają światło. Oddzielne włączniki czy sensorowe zapalanie oświetlenia lustra ułatwiają korzystanie, nie zapalając się jednocześnie z resztą lamp łazienkowych. Oświetlone w ten sposób lustro wygląda pięknie, a bez zapalania głównego światła w łazience efekt jest po prostu zniewalający.

Czym różnią się lustra nowoczesne do łazienki od klasycznych rozwiązań?

A gdyby tak wykorzystać w łazience nowoczesność?

  • Sensorowe włączanie oświetlenia lustra zareaguje na ruch ręką. Zegarek LED (wskazujący czas i temperaturę) dobrze widoczny w dzień i w nocy sprawi, że mamy czas pod kontrolą, a spóźnienia do pracy czy na spotkania przejdą w zapomnienie.
  • Radiowy czujnik temperatury zewnętrznej i wewnętrznej wyświetlane na bieżąco w tym samym czasie, pozwala już w czasie porannej toalety zdecydować o garderobie.
  • Lusterko powiększające Make Up z dodatkowym oświetleniem powiększanego odbicia – to idealne rozwiązanie przy makijażu.
  • Mata grzewcza zapobiega parowaniu lustra w czasie intensywnej kąpieli.
  • Pilot zdalnego sterownia, dzięki któremu nawet siedząc w wannie masz kontrolę nad włączaniem/ wyłączaniem oświetlenia, płynną regulacją jasności, a nawet wyborem koloru oświetlenia.
  • Głośniki stereo bluetooth, dzięki którym połączysz smartfon z lustrem i włączysz w łazience ulubioną muzykę.

Fantazja? Nie. To tylko niektóre funkcje, jakie oferują lustra nowoczesne do łazienki.

Jakie lustro wybrać?

Lustra nowoczesne do łazienki wpisują się, jak sama nazwa wskazuje, we wnętrza awangardowe i innowacyjne. Nietradycyjne podejście do tematu aranżacji łazienki pozwala dostrzec zalety udogodnień, jakie za sobą niesie technologia. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ważniejsza jest dla mnie klasyka i oldschool czy nowoczesność i innowacje. Bo wybór lustra to nie tylko kwestia kształtu. Wybór pomiędzy owalem, elipsą, kołem czy prostokątem. To nadanie przestrzeni charakteru, a niejednokrotnie i zupełnie nowego wymiaru. To spojrzenie na siebie codziennie w dobrym świetle i upewnienie się o swojej dobrej decyzji.

Sprawdź bogatą ofertę nowoczesnych luster łazienkowych w serwisie alasta.pl