Impreza w stylu lat 20. – co musisz wiedzieć?

Impreza w stylu lat 20. - co musisz wiedzieć?

Organizując przyjęcia domowe, coraz częściej decydujemy się nadać im jakiś konkretny ton. Dużą popularnością cieszą się imprezy w klimacie PRL, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby cofnąć się w czasie nieco dalej, do lat 20. ubiegłego wieku. Jak zorganizować imprezę w tym właśnie stylu?

Imprezy w stylu lat 20.: przepych, elegancja i złoto

Przyjęcie urodzinowe, wieczór panieński, impreza dla współpracowników to doskonałe okazje, aby bawić się w stylu lat 20. ubiegłego wieku. Urządzenie przyjęcia, w czasie którego poczujemy klimat sprzed stu lat, nie jest łatwym zadaniem. O wiele lepiej odnajdujemy się bowiem w klimatach PRL, choć nie ulega wątpliwości, że podróż w czasie do tak odległych lat może okazać się bardzo ekscytująca. Impreza w stylu lat 20. rządzi się swoimi prawami – powinna być zorganizowana w wersji „na bogato”, gdyż w tamtych czasach królował przepych i elegancja. Barwy przewodnie to złoto i czerń, które dodatkowo można okrasić sporą ilością brokatu. Ważne, aby było z jednej strony klasycznie, z drugiej strony tak, jak w wyższych sferach. Ptasie pióra będą natomiast ciekawym dodatkiem dekoracyjnym. Na parkiecie powinno znaleźć się wiele punktów świetlnych, jednak w niektórych pomieszczeniach może być już nieco ciemniej, a tym samym bardziej klimatycznie.

Jak się ubrać na imprezę w stylu lat 20.?

Impreza w stylu lat 20. i 30. to doskonała okazja, by odwiedzić sklepy z używaną odzieżą, choć niektóre elementy garderoby z powodzeniem znajdziemy również w swojej własnej szafie. Kobiety najczęściej zakładały wtedy czarne spódnice do kolan o prostym kroju (może to być biurowa spódnica ołówkowa). Do spódnicy dobieramy top na szerokich ramiączkach, koniecznie z dużą ilością cekinów. Alternatywnym rozwiązaniem będzie sukienka do kolan z frędzlami, bogato zdobiona. Ciekawymi dodatkami będą: opaska z piórami oraz kabaretki. Na szyję można wybrać łańcuchy pereł, natomiast na dłoniach powinny znaleźć się duże pierścienie. Jeśli chcemy z nich zrezygnować, możemy założyć modne w tamtym czasie eleganckie rękawiczki. W ręce trzymamy wachlarz, natomiast na ramieniu przewieszamy szal boa – takie nietypowe dodatki sprawią, że będziemy wyglądać rodem jak z lat 20.! Bardzo ważny jest również mocny, zdecydowany makijaż. Powinien on podkreślać oczy oraz usta.

Panowie natomiast na imprezę w stylu lat 20. koniecznie zakładają garnitur. Nie musi być to jednak bardzo elegancki model – dużą popularnością cieszyły się wtedy luźniejsze, lecz w dalszym ciągu klasyczne stylizacje. Dobrym wyborem będzie więc na przykład garnitur w kratę. Do tego obowiązkowo krawat lub muszka oraz kapelusz. Nakrycie głowy, podobnie jak garnitur, nie musi być bardzo eleganckie. Ważne, aby wyglądać jak dżentelmen, a zarazem czuć się swobodnie.

O czym pamiętać, organizując imprezę w stylu lat 20.?

Dekoracje na imprezę w stylu lat 20. powinny być w stylu art deco. Luksusowe tkaniny, jakie jak jedwab czy welur, są bardzo mile widziane. Warto skupić się również na tym, co podamy gościom w trakcie przyjęcia. Piwo czy wino w tradycyjnych szklankach i kieliszkach raczej się nie sprawdzą – o wiele lepiej postawić na whisky lub innego rodzaju eleganckie alkohole. Na imprezie w stylu lat 20. nie może zabraknąć tańców i delikatnej muzyki jazzowej. Mile widziane będą również cygara w miejscu zwykłych lub elektronicznych papierosów. Oczywiście, nie muszą być one prawdziwe, lecz mogą jedynie delikatnie podkreślać stylizację.

Na imprezie w stylu lat 20. możemy także zabawić się w kasyno, pograć w karty czy w ruletkę. Po skończonej zabawie żetony można wymienić na jakieś drobne upominki, co będzie stanowiło dodatkową atrakcję dla gości. Warto pamiętać, że impreza w stylu lat 20. wymaga odpowiedniego przygotowania – bez dodatków, odpowiednich strojów czy dekoracji nie uda nam się osiągnąć zamierzonego efektu. Całość powinna kojarzyć się z przepychem i bogactwem, choć na organizację przyjęcia nie trzeba wydawać fortuny – wystarczy poszukać rzeczy z drugiej ręki, zapłacić mniej, ale i tak bawić się świetnie.