Jakie cechy powinien mieć bezpieczny komunikator?

Jeśli masz wrażenie, że ktoś niepowołany może mieć dostęp do danych w Twoim smartfonie, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest bezpieczny komunikator. Czym charakteryzuje się taka aplikacja? W jaki sposób chroni prywatność?

Czym jest bezpieczny komunikator?

Zadaniem bezpiecznych komunikatorów, które wykorzystują szyfrowanie wiadomości, jest sprawowanie ochrony nad danymi zapisanymi w pamięci urządzeń mobilnych i komputerów. To aplikacje, które zostały wyposażone w szereg funkcji mających na celu zabezpieczenie rozmów głosowych, tekstowych i nie tylko przed dostępem osób trzecich. Dobry bezpieczny komunikator powinien charakteryzować się między innymi obecnością szyfrowania end-to-end. Dotyczy to nie tylko samych wiadomości tekstowych, lecz także rozmów głosowych i wideorozmów. Oznacza to, że tylko osoby uczestniczące w konwersacji będą miały dostęp do jej zawartości. Istotną kwestią jest również ochrona tożsamości, na przykład za pomocą uwierzytelnienia kilkuskładnikowego. Opcja ta informuje o potencjalnym włamaniu, czyli zalogowaniu na konto użytkownika przez niewłaściwą osobę. Ponadto istotne jest również automatyczne usuwanie wiadomości. Jeśli nie będą zapisywane, istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że ktoś uzyska do nich dostęp.

Dlaczego warto korzystać z bezpiecznych komunikatorów?

Świadomość na temat cyberbezpieczeństwa jest coraz większa. Użytkownicy komputerów i urządzeń mobilnych wiedzą, jakie zagrożenia wiążą się z oprogramowaniem szpiegowskim. Jakie szkody może wyrządzić? Poza dostępem do naszych danych, rozmów oraz informacji na temat naszych bliskich, programy mogą również przejąć nasze konta bankowe czy osobiste notatki. Ponadto, złośliwe aplikacje potrafią śledzić naszą lokalizację i rejestrować obraz z aparatu telefonu oraz ekranu. Do tego są w stanie wykraść pliki zapisane w pamięci urządzeń.

Co więcej, korporacje, sieci społecznościowe oraz agencje reklamowe obserwują nasze urządzenia za naszą zgodą, jednak zdarzają się również przypadki, w których monitorowanie odbywa się bez naszego pozwolenia. Dzieje się tak wtedy, kiedy oprogramowanie, które pierwotnie ma służyć na przykład do dbania o bezpieczeństwo dzieci, staje się narzędziem do inwigilacji dorosłych. Niezależnie od tego, przez kogo jesteśmy obserwowani i w jakim celu, jest to zwykle niemoralna praktyka, która w niektórych przypadkach jest również nielegalna. Wyciek danych z naszych urządzeń może wiązać się z kradzieżą pieniędzy czy własności intelektualnej, dlatego warto skorzystać z bezpiecznych komunikatorów – aplikacji chroniących naszą prywatność.

Wybierz bezpieczny komunikator i chroń swoją prywatność

Szukając skutecznego i w pełni bezpiecznego komunikatora szyfrowanego, warto zwrócić uwagę na UseCrypt Messenger. To w pełni prywatna aplikacja, która zapewnia anonimowość oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uniemożliwia sprawdzenie adresu IP drugiemu rozmówcy, zapewnia pełne szyfrowanie end-to-end, wykrywa ataki typu „man-in-the-middle” oraz blokuje ataki side-channel. UseCrypt to technologia, która zmienia komunikację i wprowadza ją na wyższy poziom bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do popularnych komunikatorów dbając o prywatność i anonimowość użytkowników w sieci.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie