Jak zmyć hennę ze skóry? Praktyczny poradnik

Jak zmyć hennę ze skóry? Praktyczny poradnik

Henna to szybki i skuteczny sposób na przyciemnienie i pogrubienie brwi. Bywa także wykorzystywana do robienia tatuaży. Co jednak, jeśli okaże się za ciemna albo dostanie się na skórę tam, gdzie nie powinna? Jest na to rada!

Henna to barwnik roślinny, który znalazł swoje zastosowanie w farbowaniu włosów czy skóry, a także jeden z najpopularniejszych produktów do brwi. Po raz pierwszy zaczęto jej używać już w starożytnym Egipcie – malowano włosy, paznokcie, dłonie i stopy mumii dostojników. To jeden z najstarszych kosmetyków na świecie. Dziś także cieszy się popularnością. Hennowanie jest wykonywane zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w zaciszu własnego domu. Co jednak zrobić, jeśli jego efekt nie jest zadowalający? Jak usunąć hennę ze skóry czy brwi? To prostsze niż myślisz!

Jak zmyć hennę z brwi?

Jak zmyć hennę z brwi? Sprawa może wydawać się kłopotliwa – w końcu jest to produkt do mocnego makijażu. Na całe szczęście istnieją sprawdzone metody, które pozwolą na szybkie i dokładne oczyszczenie skóry.

Jeśli henna jest świeża i barwnik dopiero co został nałożony, nie należy zwlekać. Z pomocą przychodzi stary jak świat sposób – wystarczy użyć ciepłej wody z mydłem. Mydło należy rozprowadzić na palcach i energicznym ruchem wmasować w brwi. Następnie wystarczy spłukać ciepłą wodą. Po takiej kuracji brwi powinny mieć mniej intensywny kolor, zaś w przypadku delikatniejszej henny barwnik może całkiem zostać usunięty.

Kolejnym sposobem jest zastosowanie płynu do demakijażu. Ta metoda również sprawdzi się w przypadku świeżej henny. Wystarczy namoczyć płynem wacik lub patyczek do uszu i delikatnie przeciągnąć po brwiach.

Nietypowym, ale równie skutecznym składnikiem, który zlikwiduje hennę z brwi, jest pianka do golenia. Jest pełna emolientów i substancji natłuszczających, które wiążą barwnik i usuwają go. Piankę należy pozostawić na brwiach na około 20 minut, a następnie zmyć za pomocą chusteczki nawilżanej lub mokrego ręcznika. Można dodatkowo pocierać włoski podczas ścierania kosmetyku, aby wzmocnić jego działanie. Zamiast pianki do golenia można także spróbować użyć tłustego kremu lub oliwki dla niemowląt – działanie będzie podobne.

Jak zmyć hennę ze skóry?

Tatuaże z henny są niezwykle modne. Misterne, intrygujące wzory dodają uroku i pozwalają na wyrażenie siebie. Czasem dochodzi do wypadku przy pracy i barwnik, który miał się znaleźć na włosach lub brwiach, ląduje na skórze. Henna proszkowa, henna zwykła, henna pudrowa – jak zmyć to ze swojej skóry? Jest wiele sposobów na pozbycie się problemu.

Jak zmyć hennę? Jeśli plama jest niewielka i świeża, można użyć soku z cytryny. Połówkę owocu należy przyłożyć do ubrudzonego miejsca i pocierać przez około 5 minut. Witamina C zawarta w cytrynie ma właściwości rozjaśniające, dlatego plama powinna stać się jaśniejsza lub całkiem zniknąć. Jest to jednak sposób działający głównie na małe zabrudzenia. W przypadku większych i starych plam z henny lepiej sięgnąć po coś mocniejszego.

Jak zmyć hennę pudrowa? Ten rodzaj jest mocniejszy i zostawia długotrwałe efekty. Nie znaczy to, że nie da się pozbyć barwnika ze skóry. Z pomocą przychodzą peelingi mechaniczne. Mogą to być kosmetyki z drogerii albo wykonane w domu, np. peeling z drobinek cukru. Na miejsce pokryte henną należy nałożyć kosmetyk i wmasować w skórę. Peeling złuszczy naskórek, usuwając przy tym barwnik. Zabieg można powtarzać wielokrotnie, do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste używanie peelingu może podrażnić skórę.

Czym zmyć hennę ze skóry? Jeśli poprzednie metody zawiodły, można zastosować bardziej drastyczne rozwiązanie – pumeks. Jest to bolesne, ale bardzo skuteczne. Miejsce, na którym znajduje się henna, należy nawilżyć oliwką lub kremem, a następnie delikatnie szorować skórę. Należy cały czas zwracać uwagę, czy nie dochodzi do naruszenia naskórka, powstania otarć czy podrażnień. Pod koniec należy natłuścić potarte miejsce kremem, aby zlikwidować dyskomfort i zabezpieczyć skórę.

Henna to barwnik, który świetnie poradzi sobie z przyciemnieniem lub zmienieniem koloru brwi, włosów czy skory. Jeśli jednak efekty nie są zadowalające, nie należy tracić głowy. Istnieją sprawdzone metody pozwalające na usunięcie henny – to prostsze, niż myślisz.