Delikatna skóra pod oczami – jak o nią zadbać?

Krem pod oczy

Jeśli chcesz jak najdłużej zachować młody wygląd, to musisz wiedzieć, że skóra w okolicy oczu jest bardzo cienka i ma mało gruczołów łojowych, przez co szybko się starzeje. Zmarszczki powstające w zewnętrznych kącikach oczu, czyli tzw. kurze łapki, pojawiają się najwcześniej, bo już po 25. roku życia. Sprawdź, co robić, aby opóźnić procesy starzenia się skóry pod oczami i olśniewaj promiennym spojrzeniem, które jest jednym z największych kobiecych atutów.

Czy procesy starzenia się skóry można powstrzymać?

Zmarszczki wokół oczu sprawiają, że wygląda się starzej, ponadto nadają one twarzy zmęczony wygląd. Aby czuć się atrakcyjniej i pewniej, warto zadbać o to, aby kurze łapki były mniej widoczne i nie pogłębiały się. Jeśli zastanawiasz się, czy istnieją sposoby na to, aby zachować idealnie gładką skórę do późnych lat, to musisz wiedzieć, że nie ma cudownych kremów czy zabiegów, które sprawią, że zmarszczki znikną. Nie da się całkowicie odwrócić procesów starzenia się skóry, ani ich w pełni zatrzymać, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji, a także stosując zdrową dietę i unikając słońca, można wiele zdziałać.

Dlaczego skóra wokół oczu szybko się starzeje?

Skóra pod oczami jest cieńsza od skóry, którą mamy na policzkach, czole oraz brodzie. W dodatku znajduje się w niej znacznie mniej gruczołów łojowych, dlatego jest bardzo podatna na przesuszenie, a także szybko traci jędrność. Budowa skóry wokół oczu nie jest jedyną przyczyną pojawienia się oznak starzenia się w dość młodym wieku. Nieodpowiednia pielęgnacja, picie alkoholu, promieniowanie UV, bogata mimika i stres również sprawiają, że skóra wokół oczu wiotczeje, pokazują się na niej pierwsze zmarszczki, opuchlizna i cienie.

Krem pod oczy, czyli podstawa pielęgnacji cienkiej i delikatnej skóry

Pielęgnacja skóry wokół oczu to przede wszystkim codzienne stosowanie odpowiedniego kremu. Błędem jest nakładanie zwykłego kremu do twarzy pod oczy i na powieki! Kosmetyk powinien być zatwierdzony do stosowania w okolicy oczu przez okulistów. Skład takiego kremu musi być łagodny i nie może powodować szczypania, pieczenia i zaczerwienień. Dobre kremy pod oczy są ponadto dość lekkie. Godne uwagi kremy tego typu mają przemyślany skład, bazujący na skrupulatnie przebadanych substancjach aktywnych. W przypadku niektórych składników aktywnych, konieczne jest zachowanie umiaru, po to, by kosmetyk nie powodował podrażnień.

Poszczególne kremy pod oczy nawilżają i napinają skórę, działają na zmarszczki, a także redukują przebarwienia, zasinienia i obrzęki. Po ich zastosowaniu skóra jest wygładzona, rozświetlona, a opuchlizna zostaje zredukowana. Oczywiście poszczególne preparaty mogą mieć ukierunkowane działanie, np. wyraźnie redukują zmarszczki lub intensywnie rozświetlają. A jakie składniki wykorzystuje się podczas produkcji kremów pod oczy? Lista takich substancji jest długa, ale niektóre z nich są szczególnie skuteczne, np. kofeina. Kremy pod oczy, które zawierają ten składnik, pobudzają mikrokrążenie oraz obkurczają naczynia krwionośne. Kofeina świetnie działa na przebarwienia i zasinienia. Znakomite działanie przeciwstarzeniowe wykazuje m.in. olej z awokado.

Zainwestuj w skuteczny krem pod oczy i zredukuj pierwsze oznaki starzenia się widoczne na Twojej twarzy. A jeśli nie zauważyłaś u siebie irytujących zmarszczek w okolicach oczu, opóźnij moment, w którym się pojawią!

Materiał promocyjny.