Jak zorganizować idealny wieczór panieński?

Organizacja wieczoru panieńskiego nie jest wcale taka łatwa jak mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim dlatego, że jest to wieczór wyjątkowy, a zatem przyjęcie musi być oryginalne.

Uczestniczki

Wieczór panieński najczęściej organizuje świadkowa panny młodej. Jej pierwsze zadanie polega na skompletowaniu listy gości. Przede wszystkim muszą być to najbliższe osoby panny młodej, siostry, przyjaciółki i najbliższe koleżanki. Często lista gości oraz plan wieczoru panieńskiego jest dla panny młodej tajemnicą. Pamiętać zatem należy, aby zapraszając gości przypomnieć im, aby nic nie zdradziły pannie młodej.

Termin i miejsce

Wieczór panieński najczęściej organizowany jest na tydzień przed ślubem. To bardzo dobry termin. Samą organizację należy jednak rozpocząć dużo wcześniej. Jeśli impreza ma odbyć się w jakimś klubie warto odpowiednio zawczasu zarezerwować stolik. Tuż przez założonym terminem może okazać się to niemożliwe. Warto także, aby miejsce, w którym odbywać będzie się wieczór panieński było odpowiednio udekorowane. Przykładem mogą być tu balony. Balony urodzinowe, w tym balony na roczek czy balony na 18 mogą być elementem dekoracji także przy wielu innych okazjach, w tym podczas wieczoru panieńskiego.

Przekąski i napoje

Jeśli wieczór panieński organizowany jest w lokalu, wówczas o napoje i przekąski raczej nie trzeba się martwić. Warto jednak wcześniej ustalić z lokalem menu. Inaczej jest w przypadku, kiedy impreza organizowana jest np. w domu. W takiej sytuacji organizatorka musi sama zadbać o jedzenie i napoje. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z usług firmy cateringowej. Drugi to zorganizowanie jedzenia i napojów samodzielnie. Oczywiście organizatorka wieczoru panieńskiego nie musi robić tego wyłącznie sama. Dobrym pomysłem jest podział prac na wszystkie zaproszone panie i dziewczyny. Można na przykład kupić zawieszki na butelki, serwetki czy talerzyki.

Temat wieczoru

Od pewnego czasu bardzo popularne są tematyczne wieczory panieńskie. Jeśli decydujemy się na wybranie tematu przewodniego to kierować należy się przede wszystkim gustem panny młodej. To jej temat imprezy ma przypaść do gustu przede wszystkim. Pomysłów jest oczywiście bardzo dużo. Może być to wieczór hawajski, glam diva czy coctail party. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Pamiętać też należy o tym, aby to tematu imprezy dobrać odpowiednie gry i zabawy. Wszystko po to, aby przyjęcie było jeszcze ciekawsze.