Jak skutecznie zatuszować niedoskonałości cery?

Nieskazitelna cera – oto, o czym marzy większość kobiet borykających się z niedoskonałościami skóry. Chociaż w walce z nimi pomagają przede wszystkim odpowiednie zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne, sprzymierzeńców warto szukać także w kosmetykach do makijażu. Sprawdź, jak za ich pomocą można przeprowadzić profesjonalną sztukę kamuflażu.

Wypryski, przebarwienia, cienie pod oczami, pęknięte naczynka – to najczęstsze niedoskonałości cery, które potrafią wiele kobiet wpędzić w kompleksy. Na szczęście odpowiednio dobrane kosmetyki pomagają szybko i skutecznie zamaskować defekty – nawet na wiele godzin.

Szybkie krycie w nagłych sytuacjach

Niedoskonałości cery potrafią zepsuć najlepszy nastrój – szczególnie jeśli pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Jednak wypryski, siniaki czy pęknięte naczynka wcale nie muszą być przeszkodą – wystarczy profesjonalnie przeprowadzony makijaż.

Odpowiedni korektor

Korektor jest tym kosmetykiem, który pomoże zatuszować mnóstwo niedoskonałości: począwszy od cieni pod oczami, poprzez pęknięte naczynka, a skończywszy na wypryskach i przebarwieniach. Aby przeprowadzony kamuflaż był efektywny, koniecznością jest wybór kosmetyku w odpowiednim kolorze i odcieniu.

Przykładowo:

  • korektor zielony – maskuje zaczerwienienia, wypryski, pęknięte naczynka
  • korektor żółty – zmniejszy widoczność cieni pod oczami
  • korektor pomarańczowy – pomoże zamaskować ciemne przebarwienia.

Pamiętaj, aby korektor nakładać punktowo, np. za pomocą specjalnego pędzelka lub aplikatora dołączonego do opakowania.

Dobry kryjący podkład

Dobry kryjący podkład to kwintesencja udanego makijażu pomagającego zamaskować niedoskonałości. Dostępne w szerokiej gamie kolorów, pozwolą na dopasowanie ich do odcienia cery.

Nie wszystkie kobiety decydują się jednak na sięgnięcie po tego typu kosmetyki. Obawiają się uzyskania efektu maski. Czy masz jednak świadomość, że dobry podkład kryjący pozwala uzyskać w 100% naturalny rezultat? Za przykład niech posłużą kosmetyki mineralne Annabelle Minerals. Cechą charakterystyczną tych podkładów jest doskonałe krycie przy zachowaniu naturalnego wyglądu – to zasługa zawartego w nich tlenku tytanu.

Sięgając po dobry podkład kryjący, zamaskujesz przebarwienia, wypryski, teleangiektazje i wiele innych niedoskonałości. Tajemnica naturalnego wyglądu tkwi jednak nie tylko w umiejętnym nałożeniu kosmetyku, ale również prawidłowym dobraniu koloru:

  • odcienie beżowe sprawdzą się u kobiet o chłodnym typie urody – z widocznymi różowymi nutami
  • odcienie naturalne będą dobrym rozwiązaniem dla osób, u których nie występuje wyraźna przewaga tonów żółtych lub różowych
  • odcienie złote powinny wybierać kobiety z żółto-oliwkową cerą.

Walcz z przyczynami niedoskonałości

Chociaż wszelkie niedoskonałości cery można skutecznie zakamuflować odpowiednim makijażem, warto zwalczyć ich przyczyny. Niezbędna może okazać się wizyta u dermatologa, który zaleci np. serię właściwie dobranych zabiegów. Wykonywane systematycznie i w stałych odstępach czasu, pomogą zmniejszyć widoczność niedoskonałości. A gdyby znów pojawiły się w najmniej oczekiwanym momencie, do Twojej dyspozycji zawsze będzie dobry podkład kryjący.