Jak wybrać serum przeciwzmarszczkowe?

serum przeciwzmarszczkowe

Proces wyboru serum przeciwzmarszczkowego nie jest łatwym zadaniem. Łatwo jest się pogubić wśród tylu propozycji topowych marek. Najważniejsze jest jednak to, aby kosmetyk doskonale spełniał nasze oczekiwania i wykazywał skuteczne działanie. Przed zakupem przyjrzyjmy się cennym składnikom produktu i wybierzmy to, czego potrzebuje nasza cera! O czym powinniśmy pamiętać? Jakie rozwiązanie wybrać?

Cenne składniki aktywne

Jak wybrać serum przeciwzmarszczkowe najlepsze dla naszej skóry? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba poznać najcenniejsze składniki aktywne znajdujące się w takich produktach. Producenci wybierają następujące składniki:

  • Kwas glikolowy – odznacza się właściwościami nawilżającymi i antyoksydacyjnymi. Ma za zadanie stymulować produkcję kolagenu oraz hamować wytwarzanie tyrozynazy. Jest to enzym odpowiedzialny za powstawanie przebarwień na skórze.
  • Retinoidy – chodzi tutaj o retinol i tretinoinę. Potrafią one bezpośrednio oddziaływać na DNA komórek, syntezę kolagenu i elastyny oraz hamować rozmnażanie się enzymów wpływających na degradację białej budujących skórę.
  • Witamina C – to nieoceniony antyoksydant, który wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, wspomaga ochronę przed słońcem i aktywuje syntezę kolagenu.

Co jeszcze można znaleźć w serum przeciwzmarszczkowym? Do dyspozycji często mamy także wyciągi roślinne z antyoksydantami, witaminy E i B, kwas hialuronowy, ceramidy, kolagen, koenzym Q10, peptydy, cholesterol, komórki macierzyste roślin itp.

Jak często sięgać po serum przeciwzmarszczkowe?

Po zakupie serum z pewnością zastanawiamy się, jak często z niego korzystać. Okazuje się, że ten kosmetyk może nam posłużyć codziennie. W trakcie porannej pielęgnacji można wybrać kosmetyki z antyoksydantami, które dodatkowo zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi. Potem nie zapominajmy o kremach z filtrem, które są niezbędne dla zapewnienia zdrowego starzenia się skóry.

Wieczorem warto stosować serum z silniejszymi składnikami aktywnymi (np. retinol). Pamiętajmy o tym, że wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków z pochodnymi witaminy A nie jest łatwym zadaniem. Musimy zadbać o to, aby nasza skóra nie uległa podrażnieniom. Swoje wątpliwości przedstawmy specjalistom, którzy pomogą nam odpowiednie korzystać z serum przeciwzmarszczkowego.

Skuteczne efekty

Jakie serum daje najlepsze efekty stosowania? Oczywiście wszystko zależy od potrzeb naszej skóry. Jeśli stawiamy na pielęgnację anti-ageing, pożądane rezultaty mogą nam zapewnić kosmetyki z retinoidami. Są to jednak substancje, które nie dają znaczących zmian w bardzo krótkim czasie. Aby były naprawdę skuteczne, trzeba stosować je regularnie i sumiennie.

Co ciekawe, stosowanie serum przeciwzmarszczkowego powinno zacząć się jeszcze przed pierwszymi głębokimi zmarszczkami. Zalecane jest regularne stosowanie około 30 roku życia. Ponadto mile widziane jest połączenie serum z witaminą C rano, a wieczorem serum z retinolem. Do tego konieczna jest codzienne nakładanie kremu z filtrem, który stosujemy przez cały rok, a nie tylko latem.

Gdzie można znaleźć niezawodne kosmetyki przeciwzmarszczkowe? Szeroki asortyment jest dostępny na wyciągnięcie ręki dla każdego klienta, w drogeriach i aptekach.

Artykuł sponsorowany.