Kiedy należy zacząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych?

Kiedy należy zacząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych

Piękna cera bez głębokich zmarszczek to marzenie wielu kobiet. Najczęściej o profilaktyce przeciwzmarszczkowej myśli się po 35 roku życia lub później. Czy to słuszne założenie? Kiedy należy zwrócić uwagę na kremy zapobiegające skutkom starzenia się?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się wcześniej niż się zakłada

Codzienne dbanie o skórę u wielu kobiet ogranicza się do zwykłych kremów nawilżających. Taka pielęgnacja jest często stosowana nawet w przypadku cery już wykazującej oznaki starzenia. Tymczasem okazuje się, że już po 25 roku życia, elastyczność skóry jest mniejsza z każdym rokiem. Ubywa w niej kolagenu czyli głównego budulca skóry, co wpływa na jej wygląd i kondycję. Koło 30 roku życia można dostrzec drobne zmarszczki mimiczne, które powoli zmieniają wygląd twarzy. Dlatego nie jest przesadą stosowanie kremów na zmarszczki już w wieku 25 lat. Dokładna pielęgnacja w oparciu o wysokiej jakości kosmetyki, spowolni procesy starzenia i poprawi wygląd skóry. Bardzo ważne jest, aby rozpocząć ją jak najwcześniej, a nie czekać, aż zmarszczki już pojawią się. Wtedy walka z nimi jest już nieco trudniejsza i trzeba na to poświęcić więcej czasu.

Czemu kwas hialuronowy jest tak ważny?

Tylko kremy bogate w aktywne składniki zapewnią bardzo dobry efekt w postaci gładkiej skóry. Jednym z takich składników jest kwas hialuronowy, aktywny kwas mający właściwości silnie wiążące wodę. Jest to cząsteczka higroskopijna, która wiąże wodę w dużych ilościach. Krem z kwasem hialuronowym sprawia, że nie tylko naskórek jest uwodniony, ale dociera on do głębokich warstw skóry. Tym samym cera jest odczuwalnie gładsza, bardziej wypełniona, a zmarszczki mogą się spłycić. Kwas hialuronowy wnikając głęboko w skórę, daje długotrwały efekt nawilżenia, a nie tylko tymczasowy. Skóra po posmarowaniu takim kremem, jest napięta i ma bardziej jednolitą strukturę. Efekty są odczuwalne zarówno w dotyku, jak i głęboko wewnątrz skóry. Kwas hialuronowy to bardzo ważny składnik w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, który nie jest uczulający, ani nie ma skutków ubocznych. Może być z powodzeniem stosowany przez kobiety w każdym wieku.

Czy kosmetyki przeciwzmarszczkowe wystarczą do ochrony skóry?

Regularna pielęgnacja jest bardzo ważna i tylko w ten sposób można zyskać gładszą i bardziej napiętą skórę. Należy jednak pamiętać, że na starzenie się skóry mają wpływ czynniki genetyczne, ale również działanie promieni słonecznych. Codzienna ekspozycja na słońce bez filtrów ochronnych, to jeden z czynników, które najszybciej wpływają na stan skóry. Tak zwane fotostarzenie się to proces powolnej degeneracji skóry i uszkodzenie jej struktur. Dlatego niezwykle istotne jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami ochronnymi, a najlepiej, aby krem działał wielopłaszczyznowo. Bogate w aktywne składniki kremy z kwasem hialuronowym, dodatkowo z filtrami UV, to dokładnie taka ochrona, jakiej potrzebuje cera już koło 25 roku życia. Cera powinna być codziennie chroniona przed słońcem i wzbogacona aktywnymi składnikami, aby miała dobrą kondycję i wyglądała świeżo.