Piżama męska a może bokserki? W czym śpią mężczyźni?

W Polsce nadal pokutuje pogląd, że do snu mężczyzna może spać w byle czym i to dosłownie. Stary poplamiony i powyciągany t-shirt jest tu standardem. Piżama męska natomiast nadal kojarzona jest najczęściej ze starszymi panami na szpitalnych łóżkach. W tym artykule postaramy się odczarować ten obraz i zachęcić panów do spojrzenia na nocną garderobę oczami partnerek.

Piżama męska to przeżytek?

To, w czym śpią mężczyźni, może zaskoczyć wiele pań, ponieważ nadal rzesze mężczyzn zasypiają w znoszonych… t-shirtach i bokserkach. Piżama męska to naprawdę rzadkość w męskiej garderobie. Zwłaszcza wśród młodej generacji.  Czy możemy się temu tak do końca dziwić, skoro w naszej świadomości kulturowej piżama najczęściej kojarzy nam się ze starszymi panami, którzy do zestawu w kratkę najchętniej zakładają ciepłe bambosze?

Jednak wcale nie musi tak być. Piżama to nie muszą być dwie skrajności: albo znoszony t-shirt, albo oldschoolowa piżamka. Producenci, którzy dostrzegli lukę na rynku odzieży nocnej, produkują coraz częściej atrakcyjne zestawy nocne dla mężczyzn. Wśród propozycji znajdziemy zarówno luźne spodnie piżamowe w modnych wzorach, jak i kolorach, białe dopasowane koszulki oraz dwuczęściowe zestawy w zabawne wzory.

Jeżeli szukamy propozycji na zimę, to możemy wybierać spośród spodni z ciepłej flaneli lub bawełny z koszulką z długim rękawem, koniecznie z organicznej bawełny. Wybór kolorów również jest coraz większy, dopasowany do aktualnych trendów i indywidualnych preferencji panów.

Częściej zwraca się uwagę również na jakość materiału, z którego są szyte piżamy. Coraz więcej mężczyzn wybiera zatem naturalne produkty wykonane z bawełny, lnu, a nawet jedwabiu. Taka piżama nie tylko wygląda estetycznie, ale jest także zdrowsza dla naszego ciała. Pozwala lepiej oddychać porom skóry i odprowadzać nadmiar wilgoci.

Piżama męska nie jest zatem wcale passe i powoli znów wraca na nią moda, co zresztą wiąże się także ze zwróceniem się mężczyzn w kierunku większej dbałości o swój wizerunek, nawet w kuluarach sypialni. Jeżeli jednak nie jesteś fanem tradycyjnych piżam, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własny zestaw do snu. Mogą to być luźne bokserki i bawełniany t-shirt lub koszulka z długim rękawem. Ważne, aby czuć się swobodnie i pozwolić swojemu ciału na błogi odpoczynek.

Piżama męska a preferencje kobiet

Wyobraźmy sobie sytuację, że kobieta, o którą zabiegaliście, spędza w końcu z Wami noc. I po przebudzeniu widzi Was w rozciągniętym t-shircie z widocznymi plamami po kawie. Cóż widok byłby prawdopodobnie rozczarowujący, chyba że i ona na Waszą wspólną noc wybrała podobny strój…
Drodzy panowie, prawda jest brutalna. Kobiety są estetkami i tak samo zwracają uwagę na wygląd mężczyzny. I choć mogą przymknąć oko na zakola i odstający brzuszek, to niechlujnego wyglądu raczej nie wybaczą.

Sytuacja nie dotyczy jednak tylko nowo poznanych kobiet. Wieloletnie partnerki, które każdego dnia obserwują swojego mężczyznę w powyciąganych t-shirtach raczej nie będą się czuły zachęcone do miłosnych uniesień. Co innego, gdyby widziały, że mąż stara się wyglądać przyzwoicie, chodząc spać do tego samego łóżka.

Jeżeli te argumenty do Was nie przemawiają, spróbujmy odwrócić sytuację. Wyobraźmy sobie zatem kobietę w podobnym, zaniedbanym stroju nocnym. Rozciągnięta koszulka z kilkoma dziurkami, do tego znoszone spodenki z tu i ówdzie widocznymi plamami. Raczej mało przyjemny widok, prawda? Można zatem wysnuć nieśmiały wniosek, że jednym z elementów szczęśliwego związku jest porządna piżama męska. I nie będzie to przesadą, jeżeli napiszemy, że diabeł tkwi w szczegółach i o te szczegóły warto dbać każdego.