Na co zwrócić uwagę, kupując prezent?

Wręczanie prezentów bliskim osobom, związane jest przede wszystkim z obchodzonymi tradycjami. Jednym z takich obrządków są niewątpliwie urodziny, które zwykle świętuje się w gronie rodziny i przyjaciół. W naszej kulturze, to nie tylko tort ozdobiony świeczkami w liczbie wieku solenizanta oraz odśpiewane Sto lat, to również obdarowywanie upominkami. Zatem nim przyjdzie nam wspólnie celebrować dzień narodzin jubilata, powinniśmy uprzednio wręczyć mu jakiś podarunek. Na co zwrócić uwagę przy zakupie prezentu? Czego unikać?

O czym pamiętać, kupując prezent?

Wybierając prezent należy unikać pospiechu. Zanim pod wpływem chwili, opuścimy sklep z zakupionym podarunkiem, powinniśmy zadać sobie parę kluczowych zapytań, które przybliżą nam postać i upodobania jubilata. Po co? Po to żeby wręczyć prezent, który sprawi mu prawdziwą przyjemność i radość. Nie warto kupować, nie przywiązując większej wagi do samego zakupu. Jakie zatem pytania najlepiej postawić?

  • Jakie solenizant ma marzenia?
  • Co sprawi mu radość?
  • Jaką ma pasję/jakie hobby?
  • Na jakiego rodzaju prezent najlepiej postawić?

Nie wszyscy jesteśmy tacy sami. To, co ucieszyłoby ciebie, niekoniecznie sprawiłoby przyjemność twojemu przyjacielowi. Niektórzy uwielbiają śmieszne gadżety, ponieważ charakteryzuje ich dystans do siebie oraz poczucie humoru. Nie każdy jednak zrozumie ideę wręczania czegoś, co nie jest praktyczne i do wykorzystania. Są też osoby, które najbardziej cenią prezenty niesztampowe, osobiste i takie, które uaktywniają wrażliwość. Pewnie też większość z nas zna kogoś, komu najlepiej kupić coś neutralnego, co nie jest ani zbyt zabawne ani zbyt spersonalizowane.

Pytanie, nad którym warto zastanowić się dłużej, dotyka sfery marzeń. Dlaczego? Całkiem możliwe, że jesteśmy w stanie pomóc w jego realizacji. Przykładem może być wypożyczenie samochodu luksusowego, które znajduje się w ofercie wielu firm (jedną z nich jest wypożyczalnia samochodów luksusowych Wrocław), czy weekendowy wyjazd do SPA.

Jeżeli solenizant jest pasjonatem komputerów, muzyki albo sztuki bądź jego hobby to wędkowanie, trenowanie na siłowni lub czytanie, doskonałym pomysłem będzie zakup prezentu, związany z jego zamiłowaniem, taki jak: myszka komputerowa o niecodziennym wyglądzie, spinki do mankietów w kształcie nutek, zestaw pędzli, farb i płócien czy choćby książka. Dobrze jest również wziąć pod uwagę podarunki spersonalizowane, z osobistą dedykacją, między innymi: kubek, podkoszulka bądź poduszka z określonym nadrukiem np. z motocyklem dla miłośnika jednośladów, kufel z grawerem dla piwosza, Pendrive kolekcjonerski np. postać Supermana dla fana komiksów, czy koc ze specjalnym haftem.