Ucz się języka za granicą. Wyślij swoje dziecko na obóz językowy dla dzieci z ATJ Lingwista

Wieloletnie doświadczenia naszej Agencji Turystyki Językowej potwierdzają powszechne wśród rodziców przekonanie, że języka obcego najlepiej uczyć się za granicą. Preferencyjnie w kraju, w którym jest to język narodowy. W praktyce oznacza to, że rodzice dzieci uczących się języka angielskiego powinni wybierać obozy językowe dla dzieci w Anglii, Irlandii, na Malcie czy Cyprze, lub Stanach Zjednoczonych, podczas gdy rodzice przyszłych germanistów obozy organizowane na terenie Niemiec. Analogicznie, język francuski dzieci najlepiej przyswajają podczas pobytu we Francji, a hiszpański w Hiszpanii. Dlaczego?

Wyjazd zagraniczny do kraju, w którym wybrany język jest podstawowym środkiem komunikacji społecznej stwarza wiele okazji do jego użytkowania i praktykowania w prawdziwych sytuacjach życiowych, nie tylko w przestrzeni sali dydaktycznej. Dzięki temu dziecko uczy się szybciej i bardziej efektywnie.  Efektywność nauki języka można dodatkowo zwiększyć wybierając obóz językowy z zakwaterowaniem u rodzin. Wówczas dziecko ma okazję do poznania tzw. żywego języka i jest poniekąd zmuszone do jego używania na co dzień, co przynosi naprawdę doskonałe rezultaty w zakresie rozwoju kompetencji mówienia i słuchania ze zrozumieniem. Gdzie szukać ofert dobrych obozów dla dzieci?

ATJ Lingwista od ponad 30 lat organizuje obozy językowe dla dzieci i młodzieży

Bardzo dobra znajomość rynku turystyki językowej pozwala nam oferować obozy dla dzieci w ciekawych destynacjach – nasze obozy anglojęzyczne w Stanach Zjednoczonych odbywają się w Nowym Jorku, Los Angeles, Miami i na Hawajach. Każdy obóz językowy dla dziecka to wyjazd drobiazgowo zaplanowany i skrupulatnie przygotowany – podczas pobytu wakacyjnego dzieci mają czas na naukę języka, zwiedzanie i wypoczynek. Stawiamy głównie na obozy z zakwaterowaniem u rodzin oraz w kampusach akademickich. Dokładamy przy tym wszelkich starań, aby stwarzać dzieciom jak najwięcej okazji do ćwiczenia języka obcego w codziennych sytuacjach życiowych. Uczestnicy naszych obozów dla dzieci i młodzieży uczestniczą w lekcjach w najlepszych zagranicznych szkołach językowych wraz z dziećmi i młodzieżą z całego świata. To otwiera je na nowe kultury i zwyczaje, jednocześnie umożliwiając zawieranie interesujących znajomości i wieloletnich przyjaźni.

Obóz językowy dla dziecka z możliwością wyjazdu rodzinnego

Obawiasz się, że Twoje dziecko jest za małe na samodzielny wyjazd? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin ATJ Lingwista oferuje obozy językowe dla dzieci z możliwością wyjazdu rodzinnego. Podczas takiego wyjazdu Ty również możesz wziąć udział w kursie języka obcego w jednej z najlepszych zagranicznych szkół językowych lub wykorzystać wolny czas na odpoczynek i zwiedzanie. Jedną z destynacji, do której w sezonie 2020-2021 oferujemy rodzinne wyjazdy językowe jest słoneczny Cypr. Podobne obozy organizujemy również na Malcie, w Hiszpanii czy nawet w Kanadzie. Wyjazd rodzinny to niepowtarzalna okazja, żeby połączyć naukę języka ze wspólnym wypoczynkiem. W oferowanych kursach językowych dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy już od 3. roku życia.