Jaki szampon do codziennego mycia włosów przetłuszczających się wybrać?

mycie włosów szamponem

Każdemu zależy na posiadaniu pięknych i lśniących włosach. Dzięki nim czujemy się zdecydowanie pewniej i atrakcyjniej. O włosy należy jednak odpowiednio dbać, zwłaszcza jeżeli mamy problem z ich nadmiernym przetłuszczaniem się. Bardzo ważny jest dobór właściwego szamponu pielęgnującego skórę głowy. Powinien być on produktem nie tylko skutecznym, ale i bezpiecznym, zarówno dla skalpu jak i włosów.

Szampon do codziennego mycia włosów przetłuszczających się powinien być delikatny

Jak już wspomniano na wstępie, szampon do włosów przetłuszczających się musi być skuteczny. Powinien ograniczać nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Koniecznie należałoby jednak zatroszczyć się o to, aby kosmetyk miał działanie delikatne. W przeciwnym bowiem razie może zaostrzać problem nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Może to również niekorzystnie odbić się na kondycji naszych włosów. Zwracajmy więc uwagę na to, aby wybrany przez nas szampon do codziennego mycia włosów przetłuszczających się nie zawierał w swoim składzie SLS oraz SLSów. Są to bowiem mocno działające detergenty, niepożądane w codziennej pielęgnacji.

Wybierz szampon do codziennego mycia włosów przetłuszczających się bogaty w naturalne składniki aktywne.

Nie ulega wątpliwości, że szampon przeznaczony do codziennego mycia włosów przetłuszczających się powinien mieć delikatne działanie, o czym wspomniano powyżej. Należałoby również przyjrzeć się temu czy zawiera on składniki aktywne naturalnego pochodzenia. Wśród substancji godnych naszej uwagi należy wyróżnić:

  • ekstrakt z mydlnicy lekarskiej
  • ekstrakt z szyszek chmielu
  • ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej
  • ekstrakt ze skrzypu polnego
  • ekstrakt z lukrecji gładkiej 

Wyżej wymienione składniki redukują przetłuszczanie się skóry głowy i włosów w stopniu znaczącym. Szczególnie istotna w kontekście walki z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy jest mydlnica lekarska. Ponadto, zarówno pokrzywa jak i skrzyp zawierają mnóstwo dobroczynnej krzemionki. Dzięki temu zapobiegają wypadaniu włosów i wzmacniają je.

Gdzie kupić dobry szampon do codziennego mycia włosów przetłuszczających się?

Dobrej jakości szampon do codziennej pielęgnacji włosów przetłuszczających się możemy zakupić przede wszystkim w sklepach z naturalnymi i ekologicznymi kosmetykami. Otrzymamy go także w niektórych drogeriach, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych. Warto byłoby także popytać o szampony naturalne w niektórych aptekach. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące konkretnego produktu, starannie przeanalizujmy jego skład. Niezmiernie pomocne mogą okazać się również różnego rodzaju opinie o danym kosmetyku. Im większa liczba tych pozytywnych, tym większe szanse na to, że zakupiony przez nas kosmetyk okaże się skuteczny w walce z problemem przetłuszczających się kosmyków.

Szampon do włosów przetłuszczających się – jak go stosować?

Aby szampon do codziennego mycia włosów przetłuszczających się mógł przynieść pożądane przez nas rezultaty, muszą być one stosowane we właściwy sposób. Przede wszystkim kosmetyk należy aplikować na skalp w formie rozcieńczonej. Zbyt duża ilość silnie skoncentrowanego kosmetyku mogłaby bowiem podrażnić skalp i rozregulować pracę gruczołów łojowych. Po użyciu szamponu, należy bardzo starannie spłukać go ze skóry głowy i z włosów. Używajmy zawsze wody letniej, gdyż gorąca oraz zimna niekorzystnie wpłynęłaby na kondycję skóry głowy. Uzbrójmy się również w cierpliwość, gdyż efekty stosowania dobrego szamponu pojawią się po około dwóch, trzech tygodniach systematycznego stosowania.

Dobrej jakości szampon to podstawa udanej pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Powinien być bogaty w jak największą ilość składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Unikajmy natomiast kosmetyków zawierających w swoich składach chemiczne substancje oraz SLS. Działają one drażniąco i zaostrzają problem przetłuszczania się skóry głowy. Miejmy na uwadze także to, aby wybrany przez nas kosmetyk stosować systematycznie. W przeciwnym razie mowy o efektach być nie może.