Jak stosować nawilżające serum do twarzy? – praktyczne porady

nawilżające serum do twarzy

Nawilżające serum do twarzy to kosmetyk o udowodnionym działaniu, dzięki któremu Twoja twarz szybko odzyska dawny blask. Jednak, aby uzyskać pożądane rezultaty, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo stosować serum w codziennej pielęgnacji. Sprawdź nasze praktyczne porady i zobacz, jak w prosty sposób możesz zadbać o swoją skórę!

Przygotuj skórę do nałożenia serum

Nawilżające serum do twarzy jest bogate w składniki aktywne. Jeśli chcesz zintensyfikować ich działanie, to musisz odpowiednio przygotować skórę twarzy do nałożenia preparatu. Pierwszym krokiem będzie wykonanie demakijażu i dokładne oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń, które mogą znajdować się na jej powierzchni. Oczyszczanie możesz przeprowadzić dwuetapowo. Najpierw użyj preparatu o oleistej konsystencji, a następnie zastosuj dobrej jakości płyn micelarny.

Aby wzmocnić działanie serum, wykonaj delikatny peeling. W ten sposób umożliwisz składnikom aktywnym głębszą penetrację skóry. Gdy już usuniesz cały złuszczony naskórek, nałóż na twarz tonik, który złagodzi podrażnienia i wyrówna pH skóry. Po wykonaniu wszystkich czynności Twoja skóra będzie już odpowiednio przygotowana do nałożenia serum.

Wybierz produkt o odpowiednim składzie i konsystencji

Nałożenie serum do twarzy nie zajmuje dużo czasu. Sposób aplikacji będzie uzależniony od przeznaczenia produktu i jego konsystencji. Niektóre preparaty są wyposażone w specjalne dozowniki, które ułatwiają odmierzenie optymalnej liczby kropel. Jak stosować nawilżające serum do twarzy? Jeśli używasz serum pod oczy, to najpierw nałóż ten kosmetyk i poczekaj, aż się wchłonie, a dopiero później sięgnij po serum do twarzy. Preparat o lekkiej konsystencji aplikuj po jednej kropli na każdą część twarzy, szyję i dekolt. Następnie rozprowadź produkt po całej twarzy kolistymi ruchami, kierując się ku górze. Serum do twarzy o gęstszej konsystencji musisz dobrze rozgrzać w dłoni, zanim nałożysz je na skórę. Tak przygotowany kosmetyk rozprowadź ruchami zamiatającymi po powierzchni całej twarzy.

Wykonaj masaż twarzy i nałóż krem

Jeśli chcesz, żeby serum do twarzy szybciej się wchłonęło i wniknęło głęboko w strukturę naskórka, to po jego nałożeniu warto wykonać masaż skóry twarzy. W tym celu przyłóż do twarzy dwa palce: wskazujący i środkowy i przez 30-60 sekund wykonuj delikatne, koliste ruchy. Następnie przez około 30 sekund stukaj wszystkimi opuszkami palców obu dłoni po obu stronach twarzy. Odczekaj kilka minut, aż serum dobrze się wchłonie i zastosuj krem nawilżający o zbliżonych właściwościach. Krem powinien wzmocnić działanie serum, dlatego to ważne, aby zawierał podobne składniki i miał lekką konsystencję. Gdy kosmetyk całkowicie się wchłonie, możesz już rozpocząć wykonywanie codziennego makijażu.

Stosowanie nawilżającego serum do twarzy jest bardzo intuicyjne i nie zajmuje dużo czasu. Jeśli zrobisz to dokładnie, to szybko zauważysz pozytywne rezultaty w postaci dogłębnie nawilżonej i rozpromienionej skóry. Taki rytuał możesz powtarzać codziennie lub co dwa dni w zależności od potrzeb. Dobry kosmetyk sprawi, że Twoja skóra zachowa zdrowy wygląd i będzie dobrze chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Artykuł partnera.