Jaki kupić gokart na pedały?

Chcesz sprawić swojemu dziecku prezent w postaci gokarta na pedały? Nie wiesz jednak czym kierować się podczas wyboru właściwego modelu? Zapraszamy zatem do lektury tego poradnika.

Zachęcenie dziecka w jak najwcześniejszym wieku do aktywności fizycznej będzie miało kluczowe znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju. Sport w dowolnej formie niesie bowiem same korzyści. Nie wszystkie maluchy lubią jednak spędzać aktywnie czas i często trzeba je dodatkowo zachęcić. Pokazać, że aktywność fizyczna może być bardzo atrakcyjna i dawać ogromną frajdę. Można w tym celu wykorzystać gokarty na pedały! To rodzaj zabawy, który sprawia olbrzymią radość. Poniżej podpowiemy jak kupić dobry gokart na pedały.

Od pewnego wieku dzieci kochają rywalizację i dlatego sporty takie jak jazda na rowerze czy też właśnie wyścigi na gokartach są tak popularne. Dają one maluchom zastrzyk adrenaliny i poprawiają humor. Wyścigi na torze gokartowym niestety potrafią być stosunkowo kosztowne dlatego też powstały gokarty na pedały, które stanowią doskonałą alternatywę.

Czym są gokarty?

Gokart to nic innego jak trzy lub cztero kołowy pojazd, który napędzany jest siłą mięśni dziecka za pomocą pedałów. Istnieją również gokarty z napędem akumulatorowym – są one jednak skierowane dla nieco starszych dzieci. Gokarty na pedały wyposażone są najczęściej w duże, pompowane koła i skierowane są głównie dla dzieci w wieku około trzech lat.

Na co uważać podczas zakupu gokarta dla dziecka?

Wybierając gokart na pedały dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka elementów składowych takowego pojazdu. Kluczowy powinien być dobór odpowiednich opon. Należy wziąć pod uwagę po jakiej powierzchni będzie przemieszczał się gokart i dopasować do podłoża rodzaj opon. Najlepszym wyborem będą, duże pompowane koła, które zapewniają zarówno przyczepność jak i też wysoki komfort przemieszczania się.

Następnym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę jest siedzisko danego pojazdu. Z całą pewnością powinno ono być regulowane i posiadać odpowiednie oparcie dla kręgosłupa malucha. Musi być bezpieczne i jednocześnie wygodne.

Innym elementem, który jest bardzo ważny to kierownica pojazdu. Zaleca się aby miała ona regulację ustawienia co pozwoli lepiej dopasować pozycję dziecka w trakcie zabawy i zwiększy bezpieczeństwo.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na design gokarta. Dzieci uwielbiają pojazdy, które są kolorowe i wyróżniają się z tłumu. Warto zatem pod tym względem dostosować zakup do indywidualnych preferencji waszej pociechy.

Dlaczego warto kupić gokart na pedały?

Zakup gokarta na pedały niesie wiele benefitów dla dziecka. Po pierwsze jest to prezent, który łatwo się nie znudzi i będzie służył dziecku przez długi czas. Jazda na gokarcie to również właściwości zdrowotne oraz zadbanie o prawidłowy rozwój malucha. Gokart na pedały pozwoli poprawić koordynację dziecka, zwiększyć jego siłę mięśni oraz nauczy szacowania prędkości i odległości. Jest dodatkowo znakomitym sposobem na oderwanie malucha od ekranu komputera czy telewizora i zachęcenia go do przebywania więcej na świeżym powietrzu.