7 częstych przyczyn męskiej niemocy

Przyczyny męskiej niemocy seksualnej mogą być prozaiczne i niezwykle proste do wyeliminowania, jednakże niekiedy są one objawem rozwoju groźnych chorób w organizmie. W naszym kraju na zaburzenia erekcji cierpi nawet ok. 2 milionów osób. Dysfunkcje seksualne dotykają współczesnych 50, 60,70 latków, czy nawet 20 i 30 latków. Jakie są najczęściej występujące przyczyny zaburzeń seksualnych?

Stres

Silny i długotrwały stres, mała ilość snu i wyczerpująca praca są często pojawiającymi się przyczynami problemów w sferze łóżkowej. Impotencja dotyka mężczyzn przepracowanych, którzy wspinają się po szczeblach kariery, aczkolwiek zapominają o odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby móc im zaradzić, należy przede wszystkim zadbać o redukcję poziomu stresu, wystarczającą ilość snu i znaleźć czas na odpoczynek. Nie należy także sięgać w nadmiarze po alkohol, ponieważ powoduje on senność, ospałość i spadek ciśnienia. Wypijany w dużych ilościach uniemożliwia osiągnięcie wzwodu.

Zaangażowanie emocjonalne

Młodzi panowie borykają się często z brakiem wzwodu spowodowanym podłożem psychogennym. Duże zaangażowanie emocjonalne może wywołać brak erekcji czy przedwczesny wzwód. Tak samo dzieje się w przypadku, kiedy młody mężczyzna nie czuje silnej więzi z partnerką. Jeśli problem ten pogłębia się i staje się coraz częstszy, wówczas warto udać się po pomoc do seksuologa albo urologa.

Zaburzenia hormonalne

Impotencja wynika także z zaburzeń hormonalnych. Jeśli spadnie poziom testosteronu, wówczas odbija się to na męskiej psychice. Panowie stają się nerwowi, senni i zmęczeniu. Brakuje im energii, co odbija się nie tylko na życiu prywatnym, ale także zawodowym. Spadek poziomu testosteronu doprowadza do przyrostu tkanki tłuszczowej, zaniku mięśni i obniżonej aktywności seksualnej. Ponadto, niski poziom tego męskiego hormonu sprzyja także męskiej bezpłodności. Nie tylko testosteron oddziałuje na męską potencję. Wysokim poziom prolaktyny także wywołuje zaburzenia wzwodu, obniża poziom libido i doprowadza do bezpłodności. Ponadto przyczynia się do osteoporozy i powiększenia sutków u mężczyzn. W przypadku potęgujących się zaburzeń potencji, wato więc wykonać badanie poziomu hormonów we krwi.

Cukrzyca

Nieodpowiednia dieta i nadmierne kilogramy sprzyjają rozwojowi cukrzycy. To bardzo groźna choroba cywilizacyjna, w której dochodzi do zaburzenia metabolizmu węglowodanów. W wielu przypadkach rozwija się ona przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Jeśli nie będzie leczona, wówczas uszkadza naczynia krwionośne, wzrok i nerki. W dużym stopniu wpływa na męską potencję, utrudniając, a czasem uniemożliwiając osiągnięcie wzwodu.

Choroby tarczycy

Objawy choroby tarczycy są bardzo podobne do objawów stresu i przemęczenia. Może to być złe samopoczucie, zmęczenie, nadwaga i zaburzenia wzwodu. Tarczyca jest to gruczoł, od którego zależy wiele podstawowych funkcji organizmu. Między innymi reguluje on metabolizm, pracę serca czy ciśnienie krwi.

Problemy z prostatą

Funkcje seksualne pogarsza przede wszystkim łagodny przerost prostaty. Jest on często spotykany u starszych panów powyżej 60 roku życia. Opiera się on na tym, iż komórki gruczołu prostaty zaczynają się rozrastać, przez to wywierają nacisk na przewód moczowy. Mężczyźni skarżący się na przerost prostaty mają problemy z oddawaniem moczu. W rzadkich przypadkach rozwija się rak prostaty, którego skutkiem leczenia są także zaburzenia wzwodu.

Miażdżyca naczyń

Miażdżyca jest to schorzenie, w którym dochodzi do odkładania się lipidów w ścianie naczyń. Doprowadza to do pogorszenia przepływu krwi w naczyniach mózgowych, nerkowych, wieńcowych, w tętnicach doprowadzających krew do kończyn czy do przewodu pokarmowego, ale i również do penisa. Zahamowany przepływ krwi nie pozwala na przeprowadzenie prawidłowego procesu wzwodu. Zaburzenia erekcji są często znakiem, iż dochodzi w organizmie do rozwoju miażdżycy. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, która niekiedy wywołuje udar niedokrwienny mózgu czy zawał serca. Warto więc co jakiś czas sprawdzać poziom cholesterolu we krwi czy odwiedzić kardiologa, w razie pojawienia się niepokojących objawów. Aby móc przeciwdziałać rozwojowi tego schorzenia, należy przede wszystkim zadbać o zdrową dietę i zrezygnować z używek.

Więcej informacji na stronie: https://viagra.edu.pl