Wakacje. Jak bezpiecznie odpoczywać latem?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Marzymy o podróżach, o pięknej pogodzie, świecącym słonku i cieple. Co zrobić, aby wymarzone wakacje nie skończyły się poparzeniami słonecznymi i udarem świetlnym? Wybierając się w podróż do miejsca, w którym temperatura jest iście tropikalna, warto odpowiednio zaopatrzyć kosmetyczkę. Pamiętajmy o naszej skórze, oczach i włosach, musimy o nie szczególnie zadbać, chroniąc je przed słońcem, wysoką wilgotnością i słoną wodą. Pamiętajmy, żeby zabrać odpowiednie kosmetyki do ochrony i pielęgnacji.

Niezbędnik turysty-podróżnika

Kremy UV – słońce w gorących, tropikalnych krajach ma olbrzymią moc i nikogo nie oszczędza. Podróżując w upalne strefy klimatyczne, należy odpowiednio zadbać o naszą skórę, aby nie dopuścić do poparzeń słonecznych. Musimy zabezpieczać się kremami z wysokim filtrem UV – najlepiej sprawdzi się filtr 50+. Powinniśmy unikać leżenia na plaży czy nad basenem w godzinach największego promieniowania (11-14). Najbezpieczniej opalać się od godziny 15, słońce jest wtedy łagodniejsze, a my jesteśmy mniej narażeni na poparzenia słoneczne.

Zasady wszyscy znamy, jednak często o nich zapominamy, chcąc maksymalnie wykorzystać tropikalny klimat. Co więc zrobić, gdy nasza skóra ulegnie poparzeniom słonecznym? Należy zastosować maść na oparzenia. Zawarte w niej składniki pomogą skórze wrócić do normalności. Preparat ulży nam w bólu, a my szybko odczujemy poprawę.

Kremów z wysokim filtrem używamy cały dzień. Smarujemy się nimi kilka razy. Na plaży, po kąpieli w morzu czy basenie, na wycieczce. Słońce nie opala tylko w nocy!

Balsam do ust – ochronna pomadka z odpowiednim filtrem ochroni usta przed wysuszeniem. Balsam na usta nawilży i odżywi je, nadając im zdrowy wygląd.

Włosy – słońce i słona woda wysuszają włosy, dlatego na wakacje warto zabrać odpowiedni szampon i odżywkę do nich. Przed umyciem włosów najlepiej nasmarować je oliwą z oliwek bądź olejem rycynowym, zabieg ten odżywi wysuszone włosy. Warto też stosować produkty z jedwabiem, aby zapobiec nadmiernemu przesuszaniu włosów.

Chrońmy włosy, nosząc nakrycie głowy. Kapelusz, czapka z daszkiem czy chusteczka uchroni głowę przed przegrzaniem, a włosy przed przesuszeniem.

Balsam do ciała – po wieczornej kąpieli, przed snem, warto używać nawilżających balsamów do ciała. Można sięgać po specjalne kremy utrwalające opaleniznę. Ważne, aby nawilżać przesuszoną przez słońce skórę.

Oczy – najważniejsze, by chronić je przed promieniami słonecznym odpowiednimi okularami z wysokim filtrem UV.

Apteczka – aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, należy ją odpowiednio spakować – oszczędzi nam to czasu i nerwów przy poszukiwaniu lekarstw. Spakujmy leki, które przyjmujemy na stałe, tabletki przeciwbólowe, leki na alergię, leki przeciwbiegunkowe, opatrunki, maść na oparzenia, krople do oczu.