Pozycja na pieska – wady i zalety

Seks zarówno dla kobiet jak i mężczyzn jest całkowicie naturalną potrzebą. Pozycja na pieska, a także wiele innych są dla wielu par ciekawy urozmaiceniem życia w sypialni. Co więcej seks jest wyrazem miłości i bliskości dwóch osób, a także wyrazem pełnej akceptacji swoich ciał. Naturalnym jest fakt, że każdy z nas odczuwa pożądanie wobec osoby którą kocha i chce być z nią jak najbliżej. Niemniej jednak, w naszej społeczności do pewnego momentu seks był tematem tabu, a o pozycjach i doświadczeniach seksualnych nie mówiło się zbyt wiele. Obecnie ulega to zmianie, jednak wciąż wiele kwestii pozostaje nierozwiązanych. Każda para dobiera pozycje seksualne względem własnych upodobań. Szczególnie popularna jest wspomniana już pozycja na pieska. Poznajmy więc jej wady i zalety.

Pozycja na pieska krok po kroku

Pozycja na pieska jest niezwykle popularna i często nazywana jest pozycją kolanowo łokciową. Oznacza to nic innego, że kobieta klęka na kolanach na łóżku lub na podłodze, a następnie wspiera się na łokciach bądź dłoniach, wypinając pośladki w kierunku mężczyzny. Partner z kolei klęka z tyłu, za partnerką. Może on ułożyć swoje dłonie na biodrach lub ramionach partnerki i wprowadzić członek do pochwy. Jeśli kobieta klęczy na łóżku, mężczyzna może rozpocząć penetrację również w pozycji stojącej. Jak łatwo więc wywnioskować tempo penetracji i jej gwałtowność zależy głównie od partnera. Rolą kobiety jest zaś utrzymanie równowag i poruszanie rytmiczne biodrami. Jest to forma klasyczna tej pozycji, która jednak można urozmaicać i dopasowywać do potrzeb.

Pozycja na pieska na krześle

Jedną z wariacji pozycji na pieska jest wykonanie jej na krześle lub fotelu, co szczególnie sprawdzi się w przypadku kobiet w ciąży. W tej pozycji to jednak kobieta jest stroną dominującą i decydująca o tempie penetracji. Mężczyzna wygodnie siada na fotelu lub na krześle, a kobieta okrakiem siada na jego biodra i opiera ręce o oparcia. Może ona więc wykonywać ruchy frykcyjne w dowolnym tempie. Co więcej ten wariant pozycji na pieska sprzyja pieszczotom, gdyż mężczyzna ma ułatwiony dostęp do łechtaczki partnerki i innych erogennych miejsc na jej ciele.

Pozycja na pieska – zaletą głęboka penetracja

Największą zaletą pozycji na pieska jest możliwość głębokiej penetracji partnerki, a także stymulowanie punktu G. Partner może:

  • pieścić dłońmi łechtaczkę
  • pieścić piersi partnerki
  • pieścić okolice odbytu

Stymulacja punktu G na ciele kobiety, jest niezwykle istotna w doprowadzeniu jej do szczytowania. Punkt ten znajduje się wzdłuż przedniej ściany pochwy, a w pozycji na pieska, penis stymuluje właśnie tą okolicę. Pozycja na pieska jest również idealna dla par, które preferują seks analny, gdyż taki układ ciał w tej pozycji, znacznie to ułatwia. Co więcej, w tej pozycji seks może być pełen namiętności, a także nie wymaga dużo przestrzeni i jednocześnie zapewnia obu partnerom wygodę.

Pozycja na pieska – wadą brak kontaktu wzrokowego

Niektóre pary podczas współżycia seksualnego, nie wyobrażają sobie stracić kontakt wzrokowy z partnerem. Niestety w pozycji na pieska utrzymanie kontaktu wzrokowego jest niemożliwe. Należy również wspomnieć, że niektóre kobiety podczas seksu w tej pozycji mogą odczuwać ból, który wynika ze zbyt silnych i dynamicznych pchnięć ze strony partnera. Jeśli partner jest również hojnie obdarzony przez naturę, może on najzwyczajniej w świecie powodować swojej partnerce ból, a głęboka penetracja, będzie po prostu niemożliwa. Niektóre kobiet uważają także pozycję na pieska za zbyt brutalną, a nawet uwłaczającą.

Pozycja na pieska jest pozycją niewątpliwie popularną, niemniej jednak nie sprawdzi się ona w przypadku każdej z par. Wiele kobiet nie chce także tracić kontaktu wzrokowego z partnerem, gdyż według nich zaburza to romantyzm. Panowie z kolei jednym tchem wymieniają tę pozycję, jako jedną z ulubionych, gdyż mogą w niej przejąć całkowitą kontrolę i dominować. Niemniej jednak, każda para powinna dobierać pozycje seksualne względem swoich potrzeb i upodobań.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Malani.pl

Malani.pl