Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

Paznokcie hybrydowe to idealne rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie wygodę, trwałość i naturalny wygląd dłoni. Te od lat biją rekordy popularności w salonach kosmetycznych na całym świecie, skutecznie wypierając tradycyjny manicure. I choć część osób mylnie twierdzi że hybrydy mogą być szkodliwe dla paznokci, to warto wiedzieć w jaki sposób zregenerować i odżywić płytkę po takim zabiegu. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym rozwiejemy wszystko wątpliwości!

Czy manicure hybrydowy jest szkodliwy i niszczy paznokcie?

Zapewne Was zdziwimy, ale… nie! Poprawnie wykonany i usunięty zabieg manicure hybrydowego nie wpływa negatywnie ani na paznokcie, ani skórki wokół nich (instrukcja jak poprawnie zrobić hybrydy: https://modnepazurki.pl/jak-zrobic-hybrydy/). Co więc powoduje że te mogą być zniszczone? Tak naprawdę czynników wpływających na kondycję organizmu jest mnóstwo, poczynając od nieprawidłowego przygotowania płytki, przez nieprawidłową aplikację produktów do paznokci hybrydowych, stosowanie chemicznych zmywaczy, nader częste używanie detergentów i środków chemicznych, ubogą dietę, aż na uczuleniach i skłonnościach genetycznych kończąc. Jak zatem widać, to że po zdjęciu manicure hybrydowego paznokcie są kruche i łamliwe, wcale nie musi oznaczać że to właśnie lakiery hybrydowe wpłynęły na nie negatywnie. Aby więc uniknąć pogorszenia ich kondycji, pamiętajmy o kilku podstawowych elementach:

1. Podstawą dobrze wykonanego zabiegu jest precyzyjne przygotowanie płytki paznokcia.
2. Każdy z produktów powinniśmy aplikować według zaleceń producenta (np. nie zalewając skórek lakierem hybrydowym).
3. Każdy z produktów światłoutwardzalnych powinniśmy utwardzać do pełnego wyschnięcia.
4. Podczas zdejmowania hybryd unikajmy stosowania acetonu kosmetycznego, a w zamian wybierzmy ten z dodatkiem lanoliny lub frezarkę.
5. Unikajmy kontaktu z detergentami (np. myjąc naczynia zakładajmy gumowe rękawiczki).
6. Jedzmy dużo warzyw, owoców, nabiału i pełnotłustych ryb.
7. Nie zapominajmy o codziennej pielęgnacji dłoni, używając kremu do rąk i oliwek do skórek.

Jak zregenerować zniszczone paznokcie po hybrydzie?

Jeżeli po zdjęciu manicure hybrydowego zauważyliśmy że paznokcie są osłabione, kruche i łamliwe, czas najwyższy wziąć się za ich regenerację. Od czego zatem zacząć? Na początek powinniśmy ograniczyć kontakt z chemicznymi produktami, tak więc wszystkie prace domowe wykonujmy w gumowych rękawiczkach, a jeżeli manicure hybrydowy zdejmujemy przy użyciu acetonu, usuńmy go i dajmy paznokciom odpocząć. Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w krem do rąk i stosowanie go minimum 3 razy dziennie, a najlepiej po każdym myciu dłoni i kontakcie z mydłem. W wolnych chwilach warto dodatkowo rozważyć domowe sposoby pielęgnacji dłoni, poczynając od maseczek, przez kąpiele w oliwie, aż na peelingu raz w tygodniu kończąc (ich przykłady można znaleść na beautydelights.pl). W ten sposób nie tylko wzmocnimy samą płytkę paznokcia, ale i odżywimy i nawilżymy dłonie. Oczywiście to jedynie część sposobów na regenerację paznokci, ale nie możemy zapominać o najważniejszym, czyli diecie. To właśnie codzienny jadłospis ma kolosalny wpływ na kondycję paznokci, tak więc oprócz wspomnianych elementów, do codziennych posiłków warto włączyć produkty bogate w witaminę A, E, B1, B2, B3, B9 oraz cynk, żelazo i fosfor. Te nie tylko odżywią paznokcie, ale i je wzmocnią, dzięki czemu będą odporniejsze na ewentualne uszkodzenia – wyjaśnia kosmetolog portalu z inspiracjami na paznokcie.