Nowe klocki dla dziewczynek – poznaj Lego Princess!

Klocki Lego to jedne z najpopularniejszych zabawek, jednak od lat wśród ich odbiorców dominowali mali chłopcy. Zestawów Lego dla dziewczynek było dość niewiele, jednak sytuacja ta zaczęła się zmieniać, a na rynek wkroczyły zupełnie nowe serie klocków, jak właśnie Lego Princess.

Oczywiście, nadal są to zestawy będące częścią systemu Lego – zawierają one te same elementy, w pełni kompatybilne z innymi klockami duńskiej firmy. Różnicą jest jednak tematyka. W odróżnieniu od typowo chłopięcych samochodów, zestawów związanych z policją czy strażą pożarną, klocki Lego Princess stawiają na urocze, dziewczęce zestawy. Jak sama nazwa tej serii wskazuje, opiera się ona na dobrze znanych i lubianych księżniczkach, które małe dziewczynki uwielbiają.

Czym wyróżnia się Lego Princess?

Na pierwszy rzut oka z pewnością zauważy się to, w jak dużym stopniu Lego Princess odbiega od innych serii Lego pod względem swojej kolorystyki. W zestawach tych dominują przede wszystkim stonowane, pastelowe kolory, z dużą ilością różu oraz błękitu. Prezentują się one bardzo przyjemnie i z pewnością przemówią do gustu dziewczynek. Sam dobór elementów także jest nieco inny – więcej tu zaokrągleń i gładkich powierzchni w porównaniu do większości klockowych budowli. Tego typu stylizacja przekłada się na łagodniejszy i bardziej przyjazny wygląd.

Sama tematyka Lego Princess to przede wszystkim różne pałace, domki i inne kreacje, które na myśl przywodzą klasyczne domki dla lalek. Rzecz jasna, seria ta nie ogranicza się wyłącznie do tego, co standardowe – odszukać w niej można bardziej nietuzinkowe zestawy, wliczając w to również pojazdy.

Prawdopodobnie największa odrębność od innych serii duńskich klocków polega na wykorzystaniu zupełnie innego modelu minifigurek. Lego Princess nie stosuje klasycznych ludzików, dołączając bardziej realistyczne figurki o mniej kanciastych proporcjach. Są one odwzorowaniem znanych bohaterek z bajek i baśni, prezentując się naprawdę dobrze.

Czy Lego Princess to dobry zakup?

Nie można zaprzeczyć, że klocki Lego to jedne z najciekawszych i najbardziej kreatywnych zabawek dla dzieci, dlatego warto zainteresować się nawet ich bardziej niszowymi produktami. Lego Princess to doskonały wybór, aby wprowadzić małe dziewczynki w kreatywny świat klocków, rozwijając ich pomysłowość i dostarczając im przy tym mnóstwo frajdy. Zestawów tych jest więcej, niż można się spodziewać – warto sprawdzić aktualne oferty!