Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie do jazdy rowerem elektrycznym!

Popularyzacja rowerów elektrycznych rzuca nowe spojrzenie na kwestię poruszania się jednośladem po mieście i jego okolicach. Miejsca i trasy, które dotychczas mogły wydawać się kłopotliwe, obecnie da się przyjemnie przejeżdżać z pomocą napędu elektrycznego. Gdzie warto więc jeździć takim rowerem po Warszawie?

Rowerem elektrycznym po Warszawie zapominając o korkach

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – dysponując rowerem elektrycznym, możesz poruszać się po mieście dokładnie tam, gdzie masz ochotę. To wspaniały sposób na uniknięcie kłopotliwych korków tworzących się w stolicy w godzinach szczytu. Twoja poranna trasa do pracy, kiedy wybierzesz rower elektryczny, powinna okazać się szybsza niż pokonywana własnym autem lub komunikacją miejską, a z pewnością o wiele przyjemniejsza. Napęd elektryczny wspomoże Twoje mięśnie, więc po dotarciu na miejsce możesz natychmiast zająć się swoimi obowiązkami zawodowymi, nie przejmując się zmęczeniem. Sieć ścieżek rowerowych w Warszawie jest naprawdę przyzwoita, choć oczywiście chciałoby się wymagać jej dalszej rozbudowy!

Forsowanie bardziej wymagających podjazdów

Goście z innych regionów Polski, którzy zwiedzają Warszawę na dwóch kółkach dość często zauważają, że teren w stolicy jest relatywnie płaski, a co za tym idzie mało wymagający dla rowerzystów. Nie oznacza to jednak, że w Warszawie nie istnieją dłuższe podjazdy potrafiące dać się we znaki mniej wprawnym rowerzystom. Wystarczy wspomnieć o ulicach takich jak Agrykola, Tamka, Bednarska czy Oboźna. Na niektórych odcinkach można spotkać się z nachyleniem sięgającym 10%. Na rowerze elektrycznym ich pokonywanie nie stanowi najmniejszego problemu nawet przy słabszym wytrenowaniu.

Rowerem elektrycznym poza Warszawę

Rower elektryczny zwiększa możliwości użytkownika nie tylko na podjazdach, ale także podczas pokonywania dłuższych tras. Kiedy go wybierzesz, możesz bez problemu przejechać w obrębie Warszawy trasę wzdłuż Wisły po obu jej brzegach albo ruszyć poza miasto. Do najciekawszych destynacji zaliczają się między innymi Puszcza Kampinoska, Zalew Zegrzyński na trasie wzdłuż Kanału Żerańskiego i pałac w Jabłonnie. Dzięki dodatkowym watom gwarantowanym przez napęd elektryczny odkryjesz na dwóch kółkach miejsca, które dotąd wydawały się niedostępne!

Rowery elektryczne w Warszawie to coraz częstszy widok, a jeśli szukasz idealnego modelu dla siebie, koniecznie odwiedź stacjonarny bądź internetowy sklep Ecyklopedii!