Ozonatory – dla kogo?

Ozonatory powietrza tak nazywane przelotowe służą do ozonowania miejsc i samochodów. We współzależności od tego jak wielkie jest wnętrze i jaki jest cel ozonowania. Można rozpoznać ozonatory do użytku domowego, jakie będą stosowane raz na parę dni i do celu handlowego, jakie będą stosowane poprzez mnóstwo godzin codziennie.

Ozon – silny środek dezynfekcyjny

Ozonator jest narzędziem, jakie w efekcie wyładowań elektrycznych zastępuje dwuatomowy tlen (znajdujący się w okalającym powietrzu) w część trójatomową – ozon. Jest to gaz o skutecznych markach utleniających – więc odnalazł wszechstronne wykorzystanie jako dezynfektant. Ma cechy dezynfekcyjne znacznie silniejsze aniżeli często wykorzystywany chlor. Więc jest stosowany do zwalczania bakterii, zarazków, grzybów oraz pozostałych mikroorganizmów. Generatory ozonu znajdują odbiorców zarówno pośród osób prywatnych jak również spółek. Są wykorzystywane do pozbywania się niechcianych zapachów i dezynfekcji powietrza oraz wszelkich przedmiotów z nim się stykających.

Ozonator powietrza – reguła funkcjonowania

Jak funkcjonuje ozonator powietrza? Ozon tworzony jest poprzez oryginalną lampę cichych wyładowań koronowych profesjonalnej konstrukcji oraz produkcji. Jest to centrum ozonatora wspierane przez przetwornicę napięcia. Ruch powietrza około lampy wyładowań koronowych wymusza klimatyzator. Każdy klimatyzator, przetwornica oraz zasilacz są poddawane testom pracy przed montażem na płytę główną ozonatora zgodnie z regułą, iż narzędzia powszechnie zawodzą na początku. Cały złożony sprzęt jest także poddawany testom.

Dezynfekcja miejsc ozonatorem

Ozonatory niezwykle odpowiednio sprawdzą się w wypadku dezynfekcji powierzchni zamkniętych, takich jak mieszkania, biura (zwłaszcza takie z klimatyzacją oraz open space, w jakim działa wielkie skupisko ludzi). Dzięki silnej dezynfekcji, z czyszczonego obiektu oczyszczane są mikroorganizmy, bakterie, grzyby. Dodatkowo ozonator usuwa alergeny, natomiast zatem roztocza, pyłki roślin, zarodniki pleśni. Będzie to zwłaszcza dobre w miejscach, w jakich przebywają uczuleniowcy, dzieci, lub osoby starsze.

Ozonatory – wykorzystanie domowe

Generatory ozonu służą w warunkach mieszkaniowych do antyseptyki powietrza i eliminacji przykrych zapachów – na przykład z kuchni, aromatów odzwierzęcych oraz pozostałych zgromadzonych latami. Zapachy nie zostaną zamaskowane, jednak usunięte. Ozonowanie znamiennie poprawi jakość powietrza tym samym dobrze oddziałując na zdrowie mieszkańców. Bakterie, drobnoustroje oraz grzyby zostaną utlenione. Zostanie oczyszczone nie jedynie z powietrza, jednak także wszelkie przedmioty z nim się stykające – firanki, kanapy, zasłony, dywany, itp. Ozonatory możesz kupić na stronie firmy Twój Ozon.