Picie kolagenu. Jakie daje efekty?

Kolagen to białko występujące w organizmie. Może być spożywany z jedzeniem lub piciem, ale może być również przyjmowany jako suplement.

Prawda o piciu kolagenu i czego się spodziewać:

– Wykazano, że kolagen ma właściwości przeciwstarzeniowe

– Kolagen to najobficiej występujące białko w organizmie

– Kolagen jest w stanie pomóc w uśmierzeniu bólu stawów, porostu włosów i nie tylko

W wyniku wielu korzyści związanych z kolagenem, stał się on powszechnym składnikiem wielu przeciwstarzeniowych produktów do pielęgnacji skóry.

Co to jest kolagen?

Kolagen to białko, które można znaleźć w ludzkim ciele, zwierzętach i roślinach.

Kolagen jest ważnym białkiem strukturalnym dla ludzkiego organizmu. Można go znaleźć w wielu różnych częściach ciała, w tym w skórze, kościach i stawach. Kolagen zapewnia również wsparcie dla tkanek, takich jak mięśnie i naczynia krwionośne.

Kolagen składa się z trzech bardzo długich łańcuchów aminokwasów, które są ze sobą zwinięte, a następnie zwinięte w potrójną helisę. Poszczególne łańcuchy aminokwasów są znane jako łańcuchy alfa, ponieważ składają się z alfa aminokwasów. Te łańcuchy alfa są następnie ułożone w określonej kolejności, aby stworzyć to, co znamy jako kolagen typu 1 lub kolagen typu 2, w zależności od tego, do którego łańcucha należą (alfa1 lub alfa2). odpowiednio. Kolagen typu 1 znajduje się głównie w naskórku (zewnętrznej warstwie skóry), wyściółce naczyń krwionośnych oraz w płucach. Kolagen typu 2 znajduje się w większości tkanek, w tym w kościach, chrząstkach, skórze, ścięgnach i więzadłach.

Korzyści z picia kolagenu

Kolagen pomaga zachować zdrowie skóry, paznokci, kości i stawów. Korzyści z picia kolagenu można przypisać wysokiej zawartości aminokwasów i innych składników odżywczych. Kolagen zawiera również witaminę C, która wzmacnia odporność i pomaga w gojeniu się ran. Objawami niedoboru kolagenu są: wypadające i słabe włosy pozbawione blasku i sprężystości, łamliwe i kruche paznokcie, pojawiające się zmarszczki, bóle stawów i gorsza regeneracja organizmu. Aby zahamować proces starzenia się skóry i poprawić kondycję włosów, skóry i paznokci należy suplementować kolagen.

Na rynku możesz spotkać szereg produktów kolagenowych, natomiast typ kolagenu i postać jego przyjmowania ma znaczenie odnośnie spodziewanych efektów. Kolagen najczęściej może być wołowy, wieprzowy lub rybi. Najlepszym rodzajem suplementu jest hydrolizowany kolagen wołowy, ponieważ jego przyswajalność wynosi aż 95%. Ponadto, należy zwrócić uwagę na jego postać, mianowicie można go przyjmować w tabletkach, kapsułkach, proszku lub jako gotowy kolagen do picia. Najlepszym sposobem jest przyjmowanie go w postaci gotowego napoju.