Sięgnij po smaczną i aromatyczną herbatę

Szukasz idealnego napoju na chłodniejsze, jesienne dni? Może warto sięgnąć po smaczną herbatę.

Kto z nas nie zna smaku herbaty? Trudno byłoby znaleźć taką osobę. Tym bardziej, że obecnie do wyboru mamy szereg rodzajów tego herbacianego napoju, więc jest w czym przebierać. Praktycznie każdego dnia możemy rozkoszować się czymś innym, bo zupełnie inaczej smakuje herbata czerwona, czarna, żółta, biała czy zielona. Sporą popularnością od lat cieszy się ceylon herbata.

Jeden z najpopularniejszych napojów na świecie

Herbata towarzyszy nam od wieków, stała się popularnym napojem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Niektórzy piją ją bez żadnych dodatków, doceniają niezwykły smak, a inni dorzucają różne składniki typu cukier, miód, cytryna, przyprawy, mleko itd. Nie brakuje krajów, gdzie herbata uznawana jest za coś więcej niż zwykły płyn smakowy. Przykładem będą chociażby Chiny czy Wielka Brytania. Wyróżnia się wiele rodzajów herbaty ze względu na smak, właściwości i zapach. Można kupić oryginalną herbatę jednorodną lub gotowe mieszanki, łącznie z tymi wzbogaconymi o wielorakie dodatki w postaci ziół czy owoców.

Skąd pochodzi ceylon herbata?

Jednym z najpopularniejszych gatunków herbat jest cejlońska, która ma specyficzny, bogaty smak i piękny aromat. Nic więc dziwnego, że tak chętnie po nią sięgamy, gdyż jej picie sprawia czystą przyjemność. Nie chodzi tutaj tylko o ugaszenie pragnienia. Herbata cejlońska pochodzi ze Sri Lanki. Ta oryginalna jest liściasta i to właśnie z niej można wydobyć prawdziwą głębię smaku. W kraju tym panują idealne warunki do jej uprawy ze względu na ciepło i wilgotność. Im lepszej jakości jest produkt, tym niestety jego cena będzie wyższa. Tańsze są herbaty powstałe z liści łamanych czy sproszkowanych.

Jakie ma właściwości ceylon herbata?

Dobrej jakości ceylon herbata posiada szereg korzystnych właściwości prozdrowotnych. Jej regularne picie sprzyja utrzymaniu higieny w jamie ustnej, co wynika ze sporej zwartości fluoru. Można wobec tego uchronić się przed rozwojem próchnicy. Do tego mamy jeszcze szereg flawonoidów, czyli substancji przeciwstarzeniowych. Działają one antyoksydacyjnie, przeciwdziałając negatywnemu wpływowi wolnych rodników. Picie herbaty cejlońskiej poprawia samopoczucie i wygląd. Dodatkowo można liczyć na lepsze krążenie krwi, mniejsze ryzyko rozwoju miażdżycy i zawału serca. Herbata ta pomaga obniżyć ciśnienie i poziom cholesterolu we krwi. Pobudza również procesy trawienne i oczyszczające w organizmie.