Na czym polega wolumetria twarzy? Dowiedz się, czy to zabieg dla Ciebie

Z biegiem lat skóra traci swoją elastyczność i jest to widoczne szczególnie na twarzy. Jej tkanka tłuszczowa powoli zanika, przemieszczając się stopniowo z policzków ku dołowi, a w efekcie twarz traci swój naturalny owal i objętość. Przez to wygląda na znacznie starszą, co nierzadko jest przyczyną kompleksów. Okazuje się jednak, że można sobie poradzić z tym problemem – za pomocą medycyny estetycznej i zabiegu wolumetrii twarzy. Czym jest wolumetria twarzy i kiedy warto się na nią zdecydować? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to korygowanie kształtu i modelowanie konturów twarzy bez użycia skalpela chirurgicznego. Wykorzystuje się kwas hialuronowy, który wypełnia i zwiększa objętość tkanek miękkich. W wyniku naturalnego procesu starzenia się skóra policzków, podbródka, skroni i żuchwy zapada się – kwas hialuronowy pozwala na podniesienie jej, dzięki czemu twarz sprawia wrażenie pełniejszej i młodszej. Wolumetria korzystnie wpływa na wszystkie warstwy budujące twarz, a co za tym idzie, powoduje odwrócenie procesu starzenia się skóry. Użycie kwasu hialuronowego można dopełnić toksyną botulinową – kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki, a toksyna botulinowa zapobiega ich powstawaniu. Twarz wygląda na młodszą i sprawia wrażenie wypoczętej, a efekt prezentuje się bardzo naturalnie.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Wolumetria jest popularnym zabiegiem, z którego chętnie korzystają osoby chcące zatrzymać nieco upływ czasu. Zatem, jeśli chcesz odzyskać dawną jędrność i elastyczność twarzy, a także jej naturalny owal, warto rozważyć przeprowadzenie tej procedury. Do najczęstszych wskazań należą:

– opadające lub zapadnięte policzki,

– zapadnięta skóra pod oczami,

– zmarszczki i bruzdy,

– ubytki objętości twarzy,

– chęć poprawy rysów twarzy.

Wolumetria twarzy – na jakie efekty możesz liczyć?

Mimo że wolumetria twarzy to zabieg związany z medycyną estetyczną, nie należy on do skomplikowanych i bolesnych procedur. Warto także zaznaczyć, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, jednak z wiekiem jego poziom wyraźnie spada – w efekcie skóra traci jędrność i elastyczność. Wówczas należy jedynie uzupełnić poziom tego związku, aby cieszyć się pięknym i młodym wyglądem skóry. Wolumetrię twarzy, np. w klinice https://www.ruczajclinic.pl/wolumetria/, wykonuje się miękką kaniulą, dzięki czemu ryzyko powstania siniaków jest minimalne.

Na jakie efekty możesz liczyć po zabiegu? Twarz odzyska dawny blask i owal. Zmarszczki – mimiczne także – zostaną wygładzone, a napięcie mięśni, które je powodują, znacznie się obniży. Efekt może utrzymać się nawet 12-18 miesięcy!