Stylowo i zawsze modnie – zegarki w stylu retro

To, co klasyczne i ponadczasowe nigdy nie staje się niemodne. Choć wielu twierdzi, że moda przemija, istnieją dowody na to, że rzeczy w klasycznym stylu nigdy nie wychodzą z mody. Jednym z przykładów są zegarki damskie w stylu retro.

Czasomierze, przypominające stylem kultowe modele z lat 50., 60., a nawet późniejszych, są zawsze modne. Retro styl jest  niezwykle silnie obecny w trendach każdego sezonu i raz jest to wzór groszków, raz szeroki fason spodni, a raz konkretny model butów. Wiele osób, które spotykamy na ulicach, w autobusach czy szkole, wzoruje się na modzie z dawnych lat i swoje stylizacje opiera na inspiracjach z tamtych lat. Moda jest jedną wielką inspiracją i warto o tym pamiętać, a nie stworzy ona całości bez dodatków i akcesoriów. Jednym z nich są zegarki. Kultowe retro modele zawsze wyglądają po prostu dobrze. Wiedza o zegarkach jest rodzajem wiedzy, którą warto posiąść odwołując się do rzetelnych źródeł. Artykuły o zegarkach to źródło bezcennej i bezgranicznej wiedzy o tym, co nosić, co wybrać, co warto wiedzieć.

Vintage lat 80.

Lata 80. to w zbiorowej pamięci czas szaleństwa, rewolucja popkultury, odrobina kiczu i dużo koloru. To muzyka tamtych czasów do dziś jest absolutnym punktem obowiązkowym wszelkich imprez, a natapirowane włosy pań stały się synonimem ówczesnej mody. Jednym z ponadczasowych i nieśmiertelnych modeli zegarków jest Casio Vintage. To najpopularniejszy model japońskiej marki. Często widziany na nadgarstkach kobiet i mężczyzn w latach 80., ale także i dziś. Kultowy zegarek elektroniczny w stylu retro skradnie serce każdego, kto kocha niezwykły design, styl vintage i sznyt lat 80. Wybierać możesz spośród wielu kolorów, dlatego znajdziesz z pewnością coś dla siebie.

Damskie zegarki retro w stylu lat 20.

Przeglądając zdjęcia i szkice z lat 20., wprawne oko zauważy, że w modzie i akcesoriach królował minimalizm, klasyka i złoto. Zegarki nawiązujące do mody tamtych czasów mają charakterystyczna tarcze, która wykorzystuje indeks rzymski, co sprawia, że jest bardzo retro. Co jeszcze sprawia, że zegarki nawiązują stylistyką do czasów sprzed stu lat? Stalowa złota, ale delikatna, bransoleta, oraz specyficzne, zdobne łączenie koperty dodają takim dodatkom retro klimatu.

Klasyka gatunku

Z pewnością modelem, który nigdy się nie zestarzeje, będzie pasował zarówno do kwiecistej sukienki jak i koszuli ze spodniami, jest minimalistyczny, najprostszy zegarek na skórzanym pasku, o białej tarczy, złotej kopercie. Taki model spotykamy w ofertach czasomierzy na każdy sezon. Z pewnością będzie cenny dla tych, którzy cenią sobie vintage i nieśmiertelny styl i nie podążają ślepo za każdą modową nowinką i trendem.