Niesamowite związki sapioseksualne

czym jest sapioseksualizm

Sapioseksualizm jest stosunkowo młodym terminem w naszym świecie. Czym się charakteryzuje? Czy sapioseksualizm można nazywać zaburzeniem? Kim są osoby sapioseksualne?

Czym jest sapioseksualizm?

Sapioseksualizm jest to określenie osób, które wybierają swoich partnerów na podstawie ich intelektu, a nie, np. wyglądu zewnętrznego, pochodzenia społecznego, usposobienia, czy stanu portfela. Inteligencja stanowi podstawowe kryterium wyboru wśród sapioseksualistów. Jest to rodzaj preferencji seksualnej, w której najważniejszą kwestią jest intelekt. Sapioseksualistów nie podnieca nic tak, jak flirt z inteligencją partnera. Osoby sapioseksualne odczuwają jedynie przyjemność podczas spotkań z partnerem na zasadzie rozmowy. Sapioseksualizm określa się, jako nową orientację seksualną. Dla osoby sapioseksualnej nie ma nic bardziej seksownego, niż „piękny umysł” partnera.

Sapioseksualizm – pochodzenie

Sapioseksualizm jest terminem, który powstał kilka lat temu, kiedy to na jednym z portali randkowych – Ok. Cupid wprowadził wyboru sapioseksualności, jako preferencji seksualnej. Po łacinie „sapio” oznacza rozumiem, wiem oraz smakuję i kosztuję.

Sapioseksualizm w kulturze

W ostatnich latach sapioseksualizm jest bardzo popularny w popkulturze. Odzwierciedlenie sapioseksualizmu można odnaleźć w takich serialach, jak: „Dr. House”, czy „Breaking Bad”. W serialach tych spotykamy wizerunek męskich bohaterów, którzy są ponadprzeciętnie inteligentni. Trend ten nie dotyczy tylko postaci męskich, ale również kobiecych. Ikona kobiecości – Ally McBeal, może nie wpisywała się w obowiązujące wzorce urody, ale dzięki swojej inteligencji, stała się niezapomnianym ideałem kobiety, wyznaczającej nowej trendy. W serialu „Girl” spotykamy postacie kobiece, które szczycą się intelektem.

Randka z sapioseksualistą

Warto wiedzieć, iż na pierwszą randkę nie wybierzesz się ze sapioseksualistą. No chyba, że jest to klasyka gatunku! Na początku takiej znajomości najlepiej jest wybrać kawiarnię, długi spacer, kolację, czy wyjście na drinka, czy piwo. Najważniejsze jest to, aby jak najdłużej rozmawiać. Sapioseksualistów zbliżają wspólne tematy do rozmów. W domu sapioseksualisty znajdziesz mnóstwo książek i gazet. W trakcie związku sapioseksualista wymaga od swojego partnera rozmowy bez przerwy. Trzeba również wiedzieć, iż sapioseksualista uwielbia rozmawiać, nawet w łóżku! Jednakże sapioseksualiści wiedzą o sobie tak dużo, iż mogą zrozumieć się bez słów. Trudno o bardziej zgrane pary, niż te sapioseksualne. Ich związki oparte są na zrozumieniu i na głębokim poznawaniu drugiej osoby, a bliskość duszy jest najistotniejszą kwestią. Liczne badania potwierdzają, iż osoby sapioseksualne tworzą udane i trwałe związki. Każdy z nas wie, że uroda i pożądanie w końcu przemijają, natomiast inteligencja pozostaje na zawsze. Warto również wspomnieć, iż osoby sapioseksualne charakteryzuje duży pociąg do kultury oraz rozwijanie swoich pasji. Jest to bardzo ważna kwestia w związku, bowiem nigdy nie wieje w nich nudą, a tematy do rozmów nigdy się nie kończą.

Jeżeli chcesz stworzyć udany związek, na pewno Ci się to uda z osobą sapioseksualną! Osoby te odznaczają się wysokim poziomem empatii oraz inteligencji emocjonalnej. Są w stanie bardzo dużo zrozumieć i wybaczyć.