Zestaw konfitur idealny na prezent

Konfitury kojarzą się z latem, ulubionymi smakami owoców, wakacjami u babci, która szykowała przepyszne przetwory. Słowem, same dobre wspomnienia, dlatego właśnie konfitury idealnie nadają się na prezent praktycznie dla każdego.

Słodki upominek

Słodyczami nikt nie pogardzi, więc kiedy brakuje pomysłu na udany prezent, komplet ładnie zapakowanych konfiturek z pewnością nie okaże się rozczarowaniem. Warto szukać konfiturek w ozdobnych słoiczkach, tak by nie tylko smak owocowych przetworów sprawiał przyjemność, ale też estetyczny wygląd słodkiego podarunku.

Na eterno.pl są już gotowe zestawy upominkowych konfiturek. Każda jest w eleganckim opakowaniu, można też zamówić do kompletu okolicznością kartkę i dekoracyjną wstążeczkę do przewiązania słoiczka. Niektóre zestawy konfiturek są umieszczone w eleganckich skrzyneczkach, z dodatkiem na przykład słodkich syropów albo świeżych owoców.

Są to idealne prezenty dla rodziny, biznesowych partnerów, znajomych, kolegów z pracy. Popularne jest także wręczanie prezentowych konfiturek gościom weselnym, w podziękowaniu za przyjście i wspólną zabawę. Zarówno pojedyncze słoiczki, jak i większe zestawy mogą być spersonalizowane, z napisem od kogo i dla kogo jest słodki upominek.

Jak wybrać odpowiedni zestaw?

To już kwestia ulubionych smaków. Najbezpieczniejszą opcją są te klasyczne przetwory, lubiane przez większość osób, jak chociażby konfitura z pomarańczy albo malin. Do gustu powinny przypaść także smakowite połączenia na przykład malin z migdałami albo truskawki z czekoladą.

Są i konfiturki o pikantnych smakach – popularna salsa paprykowa, tarty chrzan, wegańskie smarowidła z naturalnych składników. Niezależnie od smaku, zawsze warto sprawdzić skład wybieranej konfiturki – powinny to być przetwory naturalne, bez chemicznych dodatków, z sezonowych owoców i warzyw, przygotowywane na podstawie tradycyjnych, sprawdzonych receptur. Zupełnie jak przetwory robione w domu.

Niezliczone możliwości

Konfiturka to prezent, który na pewno się nie zmarnuje. Owocowe słodkości pasują do kanapek, gofrów czy naleśników, można nawet dodać je do lodów czy orzeźwiających napojów. Smaki pikantne też pasują do chleba, mogą być bazą do sosów albo posłużyć jako marynata do mięsa.