Jaki emolient dla noworodka kupić

Odpowiednia pielęgnacja skóry noworodka jest bardzo ważna dla jego dalszego zdrowia. Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i wrażliwa. Nie zdążyła jeszcze wykształcić się na niej ochronna bariera lipidowa, co sprawia że starannie należy wybierać kosmetyki do mycia i kąpieli. Tradycyjne mydła, płyny i żele najlepiej zastąpić sprawdzonymi i bezpiecznym emolientami. Co to takiego emolienty? Są to dedykowane noworodkom kosmetyki do kąpieli – emulsje, balsamy i kremy. Służą one pielęgnacji skóry w trakcie kąpieli i tuż po niej. Ich rolą jest zapobieganie wysuszaniu się skóry i podrażnieniom. Czym zatem różnią się emolienty od klasycznych kosmetyków? Przede wszystkim składem. Składniki, z których powstają emolienty są w głównej mierze naturalnymi składnikami pochodzenia roślinnego. Dzięki temu nie powodują alergii, nie wysuszają skóry i skutecznie je chronią. Kiedy wczytamy się w skład emolientów, będziemy mogli w nim znaleźć np. płatki owsiane.

Najlepszy emolient dla dziecka – czy taki w ogóle istnieje?

Na rynku mamy do czynienia z bardzo wieloma emolientami dla noworodków. Chętnie kupowane marki emolientów to m.in. Latopic, Oliatum, Eloderm i jeszcze kilka innych. Najlepszym miejscem do zaopatrywania się w emolienty dla noworodków są apteki, drogerie oraz sklepy internetowe. Szczególnie w tych ostatnich możemy liczyć na korzystniejsze ceny, które niestety jak w przypadku większości kosmetyków dla małych dzieci, nie należą do niskich. Butelka o pojemności 1000 ml emolientu znanej firmy może kosztować nawet 80 złotych w sklepie internetowym. Kupując ten sam emolient stacjonarnie – w aptece lub drogerii, będziemy musieć zapłacić nawet i 100 złotych. Jak widać, dobrze jest się rozeznać w cenach produktów i robić zakupy tam, gdzie w danym momencie jest to korzystniejsze.

Emolienty i ryzyko alergii

Nie zawsze będziemy mieć pewność czy wybrany przez nas emolient sprawdzi się w przypadku dziecka. Może się bowiem okazać że pomimo naturalnych składników, delikatna skóra dziecka będzie źle tolerować wybrany emolient i konieczna okaże się zmiana na inny produkt. Dlatego zalecamy by na pierwszy raz kupować najmniejsze dostępne w sprzedaży opakowania emolientów, a nawet ich jednorazowe próbki sprzedawane w saszetkach. Kosmetyki dla noworodków to kosztowne zakupy, na które nie zawsze wystarcza pieniędzy. Szybka pożyczka pozwala wyjść z tarapatów finansowych i zatroszczyć się o swoje dziecko, nawet jeśli na koncie brak oszczędności. W jakiej wysokości szybka pożyczka może być udzielona? To nawet kwota kilkunastu tysięcy złotych, która z powodzeniem wystarczy na umeblowanie pokoju swojego dziecka.