Jak wybrać męskie szorty?

Krótkie, więc jakie? Jaki fason wybrać do sylwetki oraz czy należałoby inwestować garnitur z szortami? Obecnie radzimy, jak nosić szorty w upale, aby nie narazić się na modowy blamaż. Regułą jest pytanie numer jeden, więc długość. Krótkie spodenki powinny kończyć się od 2,5 do 5 centymetrów ponad kolanem. Dłuższe burzą proporcje, natomiast krótsze zaczną przypominać kąpielówki, dopuszczalne jedynie na plaży oraz basenie.

Czym powinny charakteryzować się szorty męskie?

Jedną spośród ważnych cech, determinujących wszechstronność własnych szortów to typ, odcień i artykuł z którego są one zrobione. Klasycznie skrojone szorty powinny być odpowiedniej długości, nie zbyt szerokie oraz nie zbyt obcisłe, powinny być wykonane najlepiej z bawełnianego, lekkiego splotu, lnu czy ich kompozycji natomiast całość podparta w stonowanej barwie. Niezależnie od tego, czy wybieramy szorty, lub również spodnie męskie jeansowe, to barwa winna balansować na granicy kolorów szarości, granatu, lub brązu.

Jakie szorty męskie dobrać?

Częstym błędem w wyborze spodenek męskich jest dobór za dużego rozmiaru. Tradycyjne szorty męskie powinny kończyć się tuż nad kolanem czy parę centymetrów ponad nim. Pierwotnie spodenki mogą się wydawać za małe, natomiast zakup większego rozmiaru spowoduje, iż będą przy okazji za duże. Nogawki takich modeli rozszerzają się bardzo na brzegi, zaburzając sylwetkę. Zwłaszcza negatywnie wyglądają u osób ze stosunkowo dużym tułowiem oraz zgrabnymi nogami. Szorty męskie nie powinny być również, co oczywiste, za krótkie.

Szorty plażowe – męskie fasony

Męskie szorty, też owe plażowe, należy wybierać stosownie do figury. Niscy panowie powinni na przykład nosić dobrane (lecz nie opięte) szorty, kończące się prawie 10 cm przed kolanami. Odpowiednie porady dotyczą mężczyzn bardziej postawnych. Szorty męskie za kolano im dłuższe, tymże bardziej ograniczają nogi oraz wyciągają tułów. Przy pewnych typach figury może dawać to nieco karykaturalne rezultaty. Teraz jest moda na szorty do pływania, jakie wyglądają jak krótkie majtki z nogawkami.

Kąpielówki lub szorty – co dobrać?

Jeśli wiemy już, z czym mamy do czynienia, możemy pokazać, jaki artykuł wykaże się doskonalszym doborem. Jest to niewątpliwie uzależnione od własnych potrzeb, natomiast też miejsca, w jakim pływamy. Gdy poszukujemy przede wszystkim artykułów basenowych, jakie będą odpowiednio należeć do ciała, gwarantując tymże samym dobry komfort pływania oraz wszystkich ćwiczeń basenowych, należałoby celować w kąpielówki, niezależnie od ich typu.