Emel – buty dla każdego malucha

Podczas zakupu obuwia dla dziecka powinniśmy się kierować nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim jakością wykonania. Najważniejsze jest bowiem zdrowie i wygoda stóp malucha. Emel buty są wykonywane ręcznie, dlatego są idealnie dopasowane do małych stóp i pozytywnie wpływają na ich rozwój.

Kiedy kupujemy buty dziecięce, kierujemy się zwykle wyglądem i ceną, a nie myślimy o względach zdrowotnych. Chociaż po przymierzeniu buty mogą wydawać się idealne, nie oznacza to, że są zdrowe dla  stóp i w dłuższej perspektywie pozytywnie na nie wpłyną. Kupując buciki dla dziecka, musimy zwracać uwagę na ich jakość, bo tylko wtedy mamy pewność, że wpłyną one pozytywnie na zdrowie stóp, które dopiero się rozwijają.

Emel buty dla zdrowych stóp dziecka

Stopa dziecka jest dużo mniejsza i delikatniejsza niż stopy dorosłych osób. Zbudowana jest przede wszystkim z chrząstki, która dopiero w kolejnych latach życia przekształca się w kość. Kiedy dziecko dopiero uczy się chodzić, gwałtownie rośnie i stopy muszą przyjmować obciążenia, z którymi wcześniej nie miały do czynienia. Warto więc zadbać, aby buty nie powodowały dodatkowych obciążeń, ponieważ źle dobrane obuwie na etapie rozwoju stopy, może sprawić, że dziecko będzie w przyszłości miało wadę postawy. Bardzo często zdarza się, że buty oferowane przez popularne marki nie są dostosowane do potrzeb dziecka. Podczas projektowania butów dziecięcych stosowane są rozwiązania z butów dla dorosłych, a wykonywanie bucików dla dzieci wymaga zupełnie innego podejścia. Dlatego jako pierwsze buty dla dzieci polecane są Roczki Emel buty, które posiadają znak Zdrowa Stopa, będący wyróżnikiem dobrego obuwia, które wpływa na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stóp.

Obuwie Emel do nauki chodzenia

Polska firma Emel specjalizuje się w ręcznej produkcji obuwia dziecięcego, szczególnie tego przeznaczonego do nauki chodzenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko ludzkie dłonie potrafią dokładnie dopracować buciki dla małego dziecka. Istotny jest też materiał, z którego wykonane są buty Emel. Głównym elementem budowy bucików jest skóra naturalna, która jest delikatna i wpływa na wygodę noszenia butów. Obuwie Emel Roczki cechuje się najwyższą jakością, dzięki czemu dba o prawidłowy rozwój stopy. Jest ono zalecane do użytkowania jako obuwie profilaktyczne dla dzieci, ponieważ korzystnie wpływa na stopy. Dlatego warto zdecydować się na nie, wybierając pierwsze buty dla dziecka.

Geox buty pozwalają stopom oddychać

Marka Geox opatentowała zaawansowany technologicznie system, który polega na odprowadzaniu wilgoci z buta. Geox buty posiadają podeszwę z membraną, która jest wyposażona w mikropory. Są one na tyle małe, że nie przepuszczają cząsteczek wody do środka buta, ale też na tyle duże, że odprowadzają parę wodną na zewnątrz. Sprawia to, że stopy oddychają i nie przegrzewają się, więc są ciepłe i suche zimą, i chłodne oraz suche latem. Buty dziecięce Geox są komfortowe i lekkie, aby zapewnić dziecku wygodę użytkowania.