Zadbaj o swoje włosy i wzmocnij je już dziś

Jak wzmocnić włosy

Zdrowe i gęste włosy to ogromny atut kobiecy, który dodaje uroku i pewności siebie. Mocne i lśniące pukle to marzenie wielu kobiet. Co zrobić, gdy chcemy mieć bardziej gęste włosy? Jakie są sposoby na ich pielęgnację? Przeczytaj i dowiedz się co zrobić, aby mieć bardziej gęste włosy.

Dlaczego włosy są osłabione i cienkie?

Gdy widzimy u siebie cienkie i słabe kosmyki, to chcemy je szybko wzmocnić, aby znów cieszyć się zdrowymi włosami. Dużo zależy tutaj od genetycznych czynników, ale kondycja skóry głowy ma tutaj także ogromne znaczenie. Cebulki w skórze głowy muszą być odżywione, bo to zapobiega wypadaniu włosów i wtedy lepiej trzymają się nasady. Tak samo nieodpowiednia dieta, uboga w składniki spożywcze, może znacząco wpływać na kondycję włosów. Zbyt mała ilość witamin i minerałów wpływa na wypadanie włosów  i osłabienie ich struktury. Gdy wypada więcej niż 100 włosów dziennie, wówczas można mówić o nasilonym wypadaniu, któremu należy zapobiegać. Jak widać, jest dużo czynników, które wpływają na taki stan rzeczy, dlatego trzeba wprowadzić odpowiednią profilaktykę.

Jak wzmocnić włosy i sprawić, aby były bardziej gęste?

Przede wszystkim należy delikatnie pielęgnować włosy, zarówno na sucho, jak i na mokro. Należy unikać mocnego związywania włosów gumką i mocnego wyczesywania, a tym bardziej na mokro. Mokre kosmetyki są niezwykle podatne na wypadanie i jeśli rozczesuje się wtedy włosy, należy to robić niezwykle delikatnie. Po drugie należy przyjrzeć się codziennej pielęgnacji włosów i stosować termoochronę, czyli kosmetyki zabezpieczające włosy na czas stylizacji przy wysokich temperaturach. Lokówki i prostownice należy stosować z umiarem, a najlepiej zrezygnować z nich w okresie wzmożonego wypadania włosów. To samo dotyczy farbowania włosów farbami z amoniakiem. W miarę możliwości należy wybierać farby bez tego składnika, a ich bezpieczne zamienniki. Na rynku jest obecnie ogromny wybór farb bez amoniaku, które są równie skuteczne, a bogate w substancje odżywcze i ochronne.

Wybieraj najlepsze kosmetyki do włosów

Na pytanie jak mieć gęste włosy, jest zatem prosta odpowiedź. Należy traktować włosy delikatnie, nie poddawać ich mocnym zabiegom fryzjerskim i agresywnej stylizacji, a także stosować dietę bogata w minerały i witaminy, takie jak biotyna, kwas foliowy, witamina B, cynk, magnez, żelazo i krzem. Klucz do sukcesu to także używanie bogatych kosmetyków, dedykowanych do słabych włosów. Są to produkty zapobiegające łamliwości, a także takie oczyszczające skórę głowy z sebum i innych zanieczyszczeń. Szampony, odżywki i maski na przykład z kolagenem, a także imbirem, na pewno pomogą w codziennej pielęgnacji. Należy unikać szamponów ze sztucznymi substancjami, które niepotrzebnie obciążają włosy. Wysokiej jakości kosmetyki do osłabionych włosów, zawierają substancje aktywne, które regenerują uszkodzone fragmenty włosów. Takie substancje jak kofeina pobudzają mikrokrążenie skóry głowy, co wspomaga pracę cebulek włosowych. Jeśli nie możesz zrezygnować ze stylizacji na gorąco, wybierz mleczko termiczne, które zabezpieczy Twoje włosy na ten czas.

Materiał partnera.