Domowe sposoby na rozjaśnienie ciemnych włosów

Waist up portrait of beaming lady combing her long dark hair while looking away with calm smile. Hair care concept. Stock photo

Rozjaśnienie włosów pozwala optycznie odmłodzić twarz, doskonale sprawdza się również gdy chcesz nadać swojej fryzurze lekkości. Koloryzacja w salonie fryzjerskim jest jednak zabiegiem kosztownym, na który nie każda z nas chce sobie pozwolić. Stosowanie gotowych kosmetyków koloryzujących, które można kupić w drogerii może zniszczyć włosy przy nieumiejętnym użyciu. Jeżeli chcesz naturalnie rozjaśnić włosy domowymi sposobami, wystarczy zajrzeć do szafki kuchennej. Ze zgromadzonych w niej produktów stworzysz mieszanki i wywary, które pozwolą Ci rozjaśnić kosmyki bez narażenia ich na zniszczenie. 

Jak rozjaśnić włosy w domu – poznaj sprawdzone sposoby

Marzysz o jaśniejszych włosach lub jesteś negatywnie zaskoczona efektem profesjonalnej koloryzacji, po której włosy są stanowczo zbyt ciemne? W swojej kuchni masz produkty, dzięki którym naturalnie rozjaśnisz włosy w domu. Wystarczy wymieszać dwie łyżki miodu i trzy łyżki oliwy, które następnie łączymy ze 100 ml wody. Powstałą maskę nakłada się na włosy po umyciu i utrzymuje w cieple przez pół godziny. Po tym czasie można ją spłukać. Skutecznym domowym rozjaśniaczem jest rumianek. Napar z rumianku (2-4 saszetki) wystarczy zaparzyć i wystudzić do letniej temperatury. Taka płukanka sprawdza się po myciu włosów i wymaga zmycia letnią wodą po 15-20 minutach. Twoje włosy rozjaśnią się o ton lub dwa tony również po zastosowaniu płukanki miodowo-cytrynowej. Miód i cytrynę warto zmieszać ze szklanką letniej wody i płukać nią włosy podobnie jak naparem z rumianku. Jeśli chcesz, by Twoje włosy były gładkie i lśniące bez przetłuszczania po rozjaśnianiu koniecznie nakładaj odżywkę lub maskę.

Naturalne rozjaśnianie włosów – jakie efekty?

Rozjaśnianie włosów w domu jest sposobem na osiągnięcie naturalnego efektu. Nie możesz spodziewać się spektakularnych rezultatów, możliwych do osiągnięcia dzięki związkom chemicznym, zawartym w opracowanych w tym celu preparatach. Rozjaśnianie włosów ciemnych bez rozjaśniacza w domu może być pomocne wtedy, gdy chcesz nieco rozjaśnić włosy już farbowane, nadać im jaśniejsze refleksy, pozwalające osiągnąć efekt lekkości. Rozjaśnianie w warunkach domowych doskonale sprawdza się u kobiet, które posiadają naturalnie jasne włosy i chcą nadać im słonecznego blasku. Płukanki i maski, które można zrobić w domu, sprawdzą się doskonale. Przy regularnym stosowaniu co najmniej raz w tygodniu możesz rozjaśnić włosy w domu o 1-2 tony i utrzymać efekt na dłużej. Jeśli marzysz o długich, jasnych włosach, naturalne rozjaśnianie włosów w domu i keratynowe przedłużanie włosów nie zniszczą nawet cienkich pasm.

Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów – jak często powtarzać?

Powtarzanie płukanki lub maski na delikatne rozjaśnienie włosów w domu lub nadanie pasmom jasnych refleksów powinno być powtarzane regularnie. W zależności od Twoich potrzeb możesz stosować domowe rozjaśnianie 1-2 razy w tygodniu. Dopasuj częstotliwość do potrzeb Twoich włosów i poza rozjaśnianiem zadbaj o ich dogłębne nawilżenie. Zauważ, że stosowanie rozjaśniacza u osób o włosach cienkich i delikatnych może być przyczyną utraty włosów. Jeśli chcesz uniknąć łysienia, staraj się minimalizować uszkodzenia na włosach.

Jak dbać o włosy rozjaśnione w domu?

Rozjaśnianie bez zastosowania rozjaśniacza nie jest zabiegiem inwazyjnym, jednak każdy rodzaj włosów, niezależnie od ich kondycji wymaga zastosowania odpowiedniej pielęgnacji. Włosy rozjaśnione w domu mogą ulegać przesuszeniu, które z kolei może być przyczyną łamliwości i wypadania. By uniknąć utraty włosów i nieestetycznego puszenia się fryzury, po myciu i płukankach warto stosować maski regeneracyjne zamiennie z odżywkami nawilżającymi. Odbudowa struktury włosów jest niezwykle ważna dla ich zdrowego, gładkiego wyglądu i sprawdza się szczególnie wtedy, gdy zależy nam nie tylko na naturalnym rozjaśnieniu, ale i wzmocnieniu pasm. Jeśli chcesz zamienić rozjaśniacz na domowe płukanki rozjaśniające, koniecznie zadbaj o regenerację włosów. Naturalne składniki sprzyjają ich odbudowie.