Jakie serum przeciw łysieniu wybrać i jak je stosować?

Łysienie to problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale i przedstawicielek płci pięknej. Kobiety narzekają przeważnie na tak zwane łysienie androgenowe, które stanowi skutek zbyt dużej zawartości męskich hormonów we krwi. Na szczęście, z łysieniem można skutecznie walczyć, przez co objawy mogą zmniejszyć swoje nasilenie. Pomóc może nam chociażby dobre jakościowo serum przeciw łysieniu, najlepiej o naturalnym składzie. Powinno być ono stosowane systematycznie.

Jak powinno działać serum przeciwko łysieniu?

Serum przeciw łysieniu to kosmetyk, który powinien hamować wypadanie włosów. Aby tak jednak było, serum musi działać wszechstronnie. Przede wszystkim, powinno ono charakteryzować się właściwościami wzmacniającymi cebulki włosowe. Osłabione cebulki sprawiają bowiem, że włosy rosną cieńsze i bardziej podatne na wypadanie. Od serum przeciw łysieniu należałoby także oczekiwać działania regulującego pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu, skalp nie będzie nadmiernie się przetłuszczał i nie będzie ulegał przesuszeniu. Te problemy bardzo często zaogniają bowiem problem związany z łysieniem.

Jakie składniki powinno zawierać serum, a których warto unikać?

Serum pomocne w walce z łysieniem powinno posiadać odpowiedni skład. Wydaje się, że najlepiej będzie zainwestować w kosmetyk naturalny. Będzie on charakteryzował się skutecznością, ale będzie także bezpieczny. Naturalnym preparatom nie sposób także odmówić wydajności. Jeżeli chodzi o konkretne składniki, których warto poszukiwać w serum, wymienić można chociażby ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, jak również olej konopny. Łysieniu zapobiegną również takie substancje jak wyciąg ze skrzypu polnego czy wyciąg z zielonej herbaty. Dobrze byłoby zaś, gdyby serum nie zawierało alkoholu, sztucznych barwników ani aromatów.

Jak stosować serum?

Serum przeciw łysieniu, aby miało szansę skutecznie zadziałać, powinno być stosowane systematycznie. Wydaje się, że najlepiej będzie stosować je każdego dnia, o poranku albo wieczorem. To, kiedy użyjemy tego kosmetyku zależy więc tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Efekty na pewno nie pojawią się od razu. Będzie można dostrzec je dopiero po jakimś czasie. Jeżeli jednak rezultaty nie będą zauważalne po dwóch, trzech tygodniach, warto udać się do dermatologa. Być może konieczne okaże się stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków lub nawet leków. Jeżeli mamy problem z łysieniem, zwróćmy także uwagę na swoją dietę. Powinna obfitować w świeże owoce i warzywa. Postarajmy się także zredukować stres.