Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Jak dbać o włosy rozjaśniane

Wiele kobiet marzy o włosach blond. Na szczęście to marzenie można łatwo i szybko spełnić, wystarczy tylko zdecydować się na zabieg rozjaśniania. Oczywiście może on obciążać strukturę włosa i powodować przesuszanie. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o włosy rozjaśniane.

Po pierwsze: nawilżenie

Włosy rozjaśniane trzeba nawilżać. Jednocześnie należy zadbać o to, by dostarczyć im także odpowiedniej ilości składników odżywczych, które odbudują ich strukturę. Najlepiej więc zastosować regenerujące odżywki nawilżające. Możecie przygotować np. odżywkę na bazie banana oraz miodu. Wystarczy tylko zblendować jednego banana z łyżką miodu oraz łyżką oleju kokosowego. Odżywkę nakładamy na włosy zaraz po umyciu. Na koniec stosujemy czepek ochronny, tak aby maseczka nie spływała. Po godzinie możemy ją spłukać letnią wodą, a na koniec ponownie je umyć. Można również zastosować olejowanie na ciepło, a więc na całą długość włosów, pomijając skórę głowy, należy nałożyć olejek kokosowy, który jest neutralny i nie powoduje żółknięcia włosów. Następnie wystarczy usiąść nad parującą wodą i po 15 minutach zmyć olejek. Jeżeli Wasze włosy są naprawdę bardzo suche, to najlepiej olejek pozostawić na całą noc i dopiero rano go zmyć. Efekt będzie widoczny bardzo szybko.

Po drugie: tonowanie włosów zamiast częstego rozjaśniania

Rozjaśnianie włosów naprawdę powoduje ich uszkodzenie i sprawia, że stają się wysokoporowate, a do tego mocno się puszą. Dlatego też warto pomyśleć nad tym, by ograniczyć zbyt częste rozjaśnianie. Najlepiej wykonywać ten zabieg co 3 miesiące. W momencie, gdy włosy zaczynają żółknąć, a do tego odrost staje się coraz bardziej widoczny należy zdecydować się na tonowanie. Toner do włosów blond odświeża kolor, sprawia, że znikają żółte refleksy i nadaje włosom chłodny odcień. Jednocześnie ich nie obciąża. Sprawia też, że odrost jest mniej widoczny. Tonowanie włosów jest to zabieg, który nie przyczynia się do uszkodzenia struktury włosów, nie powoduje też ich degradacji. Można go wykonywać nawet co 1,5 miesiąca. Toner w żadnym wypadku nie przedostaje się do wnętrza włosów, lecz pozostaje tylko i wyłącznie na ich powierzchni, oblepiając ją. Taki efekt utrzymuje się nawet 6-8 tygodni.

Po trzecie: metoda OMO

Włosy rozjaśniane wymagają odpowiedniego nawilżania. Można dbać o to poprzez olejowanie raz w tygodniu, ale i na co dzień, stosując metodę OMO. Polega ona na myciu włosów najpierw odżywką, później szamponem i końcowej pielęgnacji odżywką emolientową. Pierwszą odżywkę proteinową lub humektantową należy nałożyć na pasmach z pominięciem skóry głowy i nasady włosów. Następnie na skórę głowy i nasadę aplikuje się szampon, najlepiej wybrać taki z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym. Po wykonaniu klasycznego masażu skóry głowy spłukuje się zarówno szampon, jak i nałożoną wcześniej odżywkę do włosów. Pozostaje już tylko ich gruntowne nawilżenie, odżywienie i zabezpieczenie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Takie działanie może mieć odżywka emolientowa zawierająca naturalny olej, np. kokosowy. Do włosów wysokoporowatych sprawdzi się także ten na bazie oleju lnianego, z pestek winogron czy też olejku makadamia. Odżywkę warto pozostawić na włosach przez 20 minut, a następnie spłukać. Można też wybrać produkt bez spłukiwania w formie serum, które nakłada się na wilgotne lub suche włosy. Taki produkt powinien mieć działanie termoochronne.

Artykuł przygotowany przez partnera strony.