Wiele kobiet decyduje się na odcień zimnego blondu przy rozjaśnianiu włosów. Świetnie pasuje on do kobiet o nordyckim typie urody. Sprawdzi się dla tych, które mają jasną czy też lekko zaróżowioną cerę. Wybór koloru to jedno, a jego utrzymanie to już zupełnie inna bajka. Bardzo często poprzez nieodpowiednią pielęgnację, ale i czynniki zewnętrzne dochodzi do żółknięcia zimnego blondu. Jak tego uniknąć?
Dlaczego odcień zimny blond zaczyna żółknąć?
Powodem żółknięcia zimnego blondu jest szybkie wypłukiwanie się tego pigmentu. Łuski włosa są niedomknięte, a w związku z tym proces ten przyspiesza. Przesuszenie włosów wpływa na to, że pigment z platynowego staje się żółtawy. Oczywiście destrukcyjne działanie promieniowania UV jest tutaj także istotne, gdyż przenika ono strukturę włosa, który nie jest właściwie zabezpieczony przed utratą wilgoci. Kluczem do utrzymania zimnego odcienia jest zatem odpowiednia pielęgnacja odbudowująca, nawilżająca i odżywiająca. Należy dążyć w pielęgnacji do równowagi PEH, gdyż wtedy włosy mogą być lśniące i zdrowe. Trzeba raz w tygodniu stosować odżywkę proteinową, a na co dzień humektantową na bazie kwasu hialuronowego, który dobrze wypełnia luki w łuskach włosa i zapobiega utracie wody, wiążąc jej cząsteczki. Warto sięgnąć również po szampon nawilżający, a pielęgnację kończyć zastosowaniem odżywki emolientowej, która zabezpiecza przed działaniem promieniowania UV, ale i stylizowaniem włosów na ciepło. Poza tym trzeba jeszcze postawić na kosmetyki, które pozwalają utrzymać chłodny pigment.
Jakie kosmetyki wybierać do włosów w kolorze zimny blond?
Do włosów w kolorze zimny blond należy wybierać także kosmetyki, które wzmacniają chłodny pigment. Bardzo dobrze sprawdzi się fioletowy szampon na blond włosy, czyli taki który zawiera fioletowe pigmenty. Należy pamiętać, że długotrwałe i zbyt częste stosowanie takich produktów może powodować przesuszanie się włosów, zatem najlepiej sięgać po nie raz do dwóch razy w tygodniu, a w pozostałe dni wybierać lekki, nawilżający szampon na bazie kwasu hialuronowego czy też mocznika, który także ma działanie silnie nawilżające. Nie można też zapominać, że w przypadku włosów rozjaśnianych ważne jest także wykonywanie peelingu skóry głowy, która ma tendencję do przesuszania się. Warto sięgnąć po peelingi enzymatyczne, które będą złuszczać martwy naskórek. Należy to robić co 7-10 dni.
Tonowanie włosów blond sposobem na wypłukiwanie się zimnego odcienia
Problemem związany z utratą pigmentu można łatwo rozwiązać. Wystarczy przeprowadzić tonowanie włosów. Oczywiście nie można tego zrobić zbyt szybko, najlepiej po 1-1,5 miesiąca od rozjaśniania. W tym czasie należy stosować wspomniane kosmetyki regenerujące i utrzymujące kolor. Tonowanie pozwala na zniwelowanie odrostu i przywrócenie im chłodnego pigmentu. Jeśli chcecie lekko zmienić odcień blond, to możecie to zrobić nieinwazyjnie właśnie poprzez tonowanie. Należy wiedzieć, że toner nie wnika w strukturę włosa, a oblepia jego zewnętrzną powłokę. Dodatkowo wypłukuje się równomiernie, stąd nie ma mowy o plamach i prześwitach, np. siwych włosów. W przypadku włosów wysokoporowatych po rozjaśnianiu, tonowanie jest sposobem, by utrzymać wymarzony kolor, a jednocześnie nie doprowadzić do dalszej degradacji włosów. Działanie tonera jest łagodne, gdyż nie zawiera on amoniaku. Fioletowy toner neutralizuje żółty odcień blond, a niebieski sprawdzi się do średniego blondu.
Wpis gościnny.