Biżuteria ze stali chirurgicznej

Biżuteria ze stali nierdzewnej to świetny wybór dla osób szukających alternatywy dla klasycznych złotych lub srebrnych dodatków. Jest stylowa, wyrafinowana i wytrzymuje zarysowania lepiej niż inne materiały. W ostatnim czasie stała się dość modna i nie ma w tym nic dziwnego. W poniższym artykule przedstawimy ci najważniejsze zalety stali chirurgicznej.

Stal szlachetna co to takiego?

W ostatnim czasie stal nierdzewna stała się bardzo popularnym materiałem w branży jubilerskiej. Jest ona znacznie tańsza od złota i srebra, a jednocześnie posiada niezwykłe właściwości. Mieszanka ta składa się z chromu, żelaza i niklu. Wiele elementów biżuterii wykonanych ze stali nierdzewnej wygląda równie pięknie jak złoto czy srebro, ale jest bardziej odporna na zużycie, uszkodzenia i zarysowania. Pierścienie, bransoletki, naszyjniki, kolczyki i inne wyroby ze stali nierdzewnej są obecnie równie śliczne jak te wykonane ze złota i srebra.

Zalety biżuterii ze stali szlachetnej

Popularność stali nierdzewnej jako materiału rośnie z każdym sezonem ze względu na jej liczne zalety. Co sprawia, że stal nierdzewna jest tak atrakcyjna? Poniżej przedstawiamy siedem najważniejszych zalet:

Idealna dla alergików: Osoby z alergiami mogą bez przeszkód nosić biżuterię ze stali, ponieważ ilość niklu zawartego w biżuterii jest zbyt mała, aby wywołać reakcję alergiczną.

Odporna na uszkodzenia mechaniczne: Stal nierdzewna ma niezwykłą wytrzymałość, więc niełatwo będzie ją zarysować, wgnieść czy uszkodzić. Srebro i złoto, z drugiej strony, są miękkie i elastyczne, więc są podatne na zginanie i zarysowania.

Niska cena: W porównaniu ze srebrem i złotem, stal szlachetna jest znacznie bardziej przystępna cenowo, dlatego też biżuteria wykonana z tego materiału oferowana jest w bardzo konkurencyjnej cenie – nawet jeśli zdobią ją kamienie szlachetne lub złocenie.

Odporność na korozję: Biżuteria wykonana ze stali nierdzewnej jest odporna na korozję. W przeciwieństwie do srebra, stal nierdzewna nie utlenia się, a co za tym idzie nie czarnieje. Oznacza to, że jeśli dobrze o nią zadbamy, swoim wyglądem będzie cieszyła przez długi czas.

Jak przechowywać biżuterie ze stali szlachetnej?

Idealnym miejscem do przechowywania nie noszonej biżuterii ze stali chirurgicznej jest pudełko lub woreczek z przegródkami wyłożonymi miękkim materiałem zamszowym. Zapobiega to zaplątywaniu się elementów biżuterii między sobą.

Wyjątkową kolekcję biżuterii ze stali szlachetnej znajdziesz w sklepie: https://moderngoldshop.pl/