Jak prać, aby zadbać o jakość tkanin?

Wybierając odpowiedni proszek do prania zależy nam, aby spełniał możliwie najwięcej naszych oczekiwań. Zdarza się, że w takich przypadkach kupujemy nie jeden, a kilka produktów. Aby odpowiednio zadbać o jakość tkanin, ich dezynfekcję, bezpieczeństwo i czystość warto poświęcić trochę czasu na poznanie odpowiednich zasad prania oraz właściwości, które powinien mieć środek piorący. Więcej na ten temat opowiemy w artykule.

Temperatura prania

Temperatura wody, w której pierzemy wybrane tkaniny jest kluczowa w utrzymaniu jakości materiałów. Chcąc zdezynfekować ubrania, ręczniki i pościele musimy w większości przypadków nastawić bardzo wysoką temperaturę – nawet 90 stopni Celsjusza. Dezynfekcja termiczna jest skuteczna jeśli chodzi o pozbycie się brudu, kurzu, grzybów i bakterii jednak znacząco narusza strukturę włókien przyspieszając proces niszczenia się tkanin. Substancje czynne wykorzystane w składzie takiego produktu są bardzo intensywne – przy niedokładnym ich wypłukaniu możliwe jest podrażnienie skóry lub reakcja alergiczna. Aby zadbać o prane tkaniny dobrze jest poszukać środka, który zdezynfekuje je w temperaturze normalnego prania. Optymalne jest tu 40 stopni Celsjusza. Dobrym przykładem takiego rodzaju detergentu jest monoprodukt marki Mr. ZIGGI.

Jak zadbać o jakość tkanin i środowisko jednocześnie?

Częste pranie znacznie zwiększa zużycie wody, wykorzystanie sztucznych produktów chemicznych, a jednocześnie może być szkodliwe dla pranych tkanin. Zdarza się jednak, że jest ono konieczne. W przypadku występowania alergii, podrażnień lub kiedy mamy zwierzęta zostawiające sierść nie możemy zrezygnować z regularnego dezynfekowania tkanin. Dobrze więc zwrócić uwagę na to w jaki sposób wykonane są wybrane przez nas środki i jaki wpływ mają na środowisko. Dobrze, aby ich skład wolny był od fosforanów i zeolitów; to substancje zmiękczające wodę podczas prania, które są w niej nierozpuszczalne czego skutkiem jest szkodliwe osadzanie się na dnie zbiorników wodnych. Przykładem produktu, który wypełnia te wymogi jest proszek Mr. ZIGGI, więcej przeczytasz na stronie: https://mr-ziggi.pl/proszki-do-prania/. Zwracając uwagę na sposób produkcji i ekologiczność opakowania będziemy mieć pewność, że nawet w przypadku częstego prania nasze tkaniny są bezpieczne i nie narażamy środowiska naturalnego.

Produkt dla najbardziej wymagających tkanin

Wysokiej jakości materiały są najtrudniejsze w utrzymaniu. Jedwab, wełna, kaszmir czy też inne wymagające tkaniny potrzebują wyjątkowej troski. Warto znaleźć produkt łączący w sobie skuteczne składniki czyszczące oraz delikatne substancje chroniące, który zapewni im bezpieczeństwo. Podobnie ma się rzecz z odzieżą sportową – istotne jest pozbycie się potu i bakterii, ale też pranie jej w niskiej temperaturze. Dobry jakościowo proszek poradzi sobie z pozbyciem się wszelkich plam i zabrudzeń nie naruszając tym samym włókien tkaniny. Aby odpowiednio zadbać o delikatne ubrania zalecamy dokładnie czytać metki i stosować się do zaleceń producenta.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Dobre środki piorące mogą być kosztowne. Jeśli chcemy odpowiednio zatroszczyć się o tkaniny ich zakup jest jednak niezbędny. Detergenty hipoalergiczne, dezynfekujące w temperaturze zwykłego prania powinny mieć skoncentrowaną formułę – dzięki temu każdorazowo zużywamy mniejszą ilość produktu i oszczędzamy pieniądze, czas i wysiłek potrzebne do zakupu. Powinniśmy zwrócić też uwagę na wpływ środków na zdrowie i skórę. Jeżeli powodują podrażnienia czy wysypkę zalecamy natychmiastową zmianę proszku – tak, aby uniknąć wystąpienia alergii.