Czy wynajem namiotu na imprezę w plenerze jest dobrym rozwiązaniem?

Wynajem namiotów RAJT

Organizacja imprezy na świeżym powietrzu to z pewnością ekscytujące, jak i wymagające zadanie, w szczególności dla osoby z małym doświadczeniem. To z pewnością bardzo elastyczne rozwiązanie, które ma wiele zalet, ale także pewne wady, które warto rozważyć. Zatem jeżeli planujesz imprezę w plenerze i zastanawiasz się, czy wynajem namiotu na imprezę jest dobrym rozwiązaniem, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wynajem namiotu na imprezę — zalety: 

  1. Skuteczna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

Profesjonalne namioty z zastosowaniem na imprezy plenerowe zapewnią bezpieczeństwo oraz skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi wszystkim uczestnikom imprezy. Pogoda w naszej strefie klimatycznej jest dość niespodziewana, szczególnie w okresie letnim. W ciągu kilkunastu minut piękna i słoneczna pogoda może przeobrazić się w burzę lub ulewny deszcz. Wynajem namiotu na imprezę sprawi, że nawet mimo niepogody, goście będą mogli cieszyć się udaną imprezą. Warto podkreślić, że profesjonalne namioty chronią także przed słońcem, a w przypadku zacinającego deszczu lub silnego wiatru, można dodatkowo wyposażyć je np. w transparentne ściany, które można zamknąć w razie potrzeby. 

  1. Elastyczność

Namioty imprezowe są elastycznym rozwiązaniem umożliwiającym niezliczone możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Masz znacznie większą kontrolę nad aranżacją przestrzeni, niż w przypadku tradycyjnych pomieszczeń. Możesz dopasować go do dowolnej liczby gości, zagospodarowania terenu, a także odpowiednio go wyposażyć i udekorować według indywidualnych preferencji lub stylu imprezy.

wynajem-namiotow-rajt-14.jpg
Fot. Wynajem namiotu na imprezę zorganizowaną w ogrodzie / Źródło i realizacja: https://www.rajt.pl/wynajem-namiotow-6 

Wynajem namiotu na imprezy daje także większą kontrolę nad przestrzenią. Możemy nie tylko dopasować odpowiednią wielkość namiotu do ilości zaproszonych gości, ale także stworzyć dodatkowe strefy zarówno wewnątrz namiotu jak i poza nim. Może to być osobna strefa z parkietem tanecznym, strefa gastronomiczna, chillout, czy do zabawy, itp. Takie rozwiązanie pozwala na lepszą organizację, a także dopasować przestrzeń do różnych czynności, aby zapewnić większy komfort uczestnikom imprezy. 

  1. Możliwość indywidualnej personalizacji i dekoracji

Namioty mają także przewagę pod kątem możliwości indywidualnej personalizacji przestrzeni do swoich upodobań lub tematyki imprezy. Możesz dobrać dowolne wyposażenie, elementy dekoracji, oświetlenie, nagłośnienie i co tylko potrzebujesz, aby stworzyć odpowiedni klimat oraz atmosferę. 

Wynajem namiotu na imprezę – wady

Oczywiście wynajem namiotów na imprezę ma też pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Istotne jest określenie swoich potrzeb i oczekiwań, a także zasobów finansowych. 

  1. Koszty

Wynajem namiotu na imprezę to dodatkowy koszt. Jeżeli potrzebujesz nadprogramowych usług lub wyposażenia, cena będzie rosnąć. Istotne jest spisanie swoich potrzeb, a także ewentualne szukanie rozwiązań, które możemy sami zrealizować, aby zmniejszyć koszty. 

  1. Logistyka

Organizacja imprezy na świeżym powietrzu to z reguły większe przedsięwzięcie niż w pomieszczeniu, dlatego wymaga większej uwagi przy planowaniu i przede wszystkim dobrej logistyki związanej z montażem i demontażem zadaszenia, ale także wyposażeniem, dostawą jedzenia, itp. Warto tutaj rozważyć wynajem namiotu w firmie, która zapewnia usługę dojazdu wraz z montażem i demontażem zadaszenia. Rozwiązaniem może być też wynajęcie odpowiedniej osoby, zajmującej się organizacją tego typu imprez. Wtedy mamy pewność, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. 

  1. Lokalizacja

W zależności od lokalizacji, w której ma się odbyć impreza, montaż namiotu może wymagać uzyskania odpowiednich pozwoleń lub zapłaty za udostępnienie miejscaWarto wcześniej wybrać kilka lokalizacji, spisać wady, zalety, ewentualne dodatkowe koszty, a następnie zdecydować się na najlepszy dla nas wybór. 

Czy warto wynająć namiot na imprezę plenerową? Podsumowanie

Tak! Wynajem namiotu na imprezę plenerową to z pewnością dobre rozwiązanie, jednak ostateczna decyzja powinna zostać podjęta po ustaleniu kilku istotnych czynników, takich jak posiadany budżet, lokalizacja, wielkość i charakter imprezy. Rozwiązanie to z pewnością sprawdzi się, kiedy zaproszona ilość gości jest problematyczna do pomieszczenia w tradycyjnym lokalu lub na większe uroczystości np. wesela. 

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z takiej usługi, ważne jest, aby dokładnie sprawdzić dostawców namiotów oraz zrozumieć, jakie usługi są wliczone w koszt wynajmu. Może bowiem okazać się, że na zwykłą, małą imprezę urodzinową – koszt i cała logistyka z tym związana, będzie zbyt dużym poświęceniem oraz wydatkiem. Wszystko oczywiście zależy od Twoich możliwości, chęci oraz posiadanego budżetu. 

Artykuł partnera.

Fot. Tytułowa źródło: Ron Lach, Pexels.