Co warto wiedzieć o oznakach łysienia i jak temu zapobiegać?

Łysienie to problem, który dotyka wielu ludzi.

Problemy z pierwszymi oznakami łysienia – co zrobić w takiej sytuacji?

Łysienie jest  szczególnie dotkliwe w przypadku mężczyzn, którzy na pewnym etapie życia zaczynają tracić sukcesywnie włosy na głowie. Przyczyny mogą być bardzo różne, podobnie jak różne są rodzaje łysienia, bowiem u różnych osób może objawiać się to w zupełnie odmienny sposób. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli proces łysienia już zaszedł, włosy wypadły, a cebulki ich są nieaktywne, to niestety żadne specyfiki na porost włosów mogą okazać się nieskuteczne. Na szczęście mamy na rynku wiele produktów, w tym także szampony, które mogą spowolnić proces łysienia, czyli wypadania włosów.

Preparaty spowalniające proces wypadania włosów

Szampony przeciwdziałające łysieniu posiadają w składzie szereg składników, pomagających wzmocnić cebulki włosów oraz chronić je przed różnymi czynnikami, nie tylko tymi genetycznymi które mogą powodować wypadanie włosów, ale także przed czynnikami zewnętrznymi, mogącymi podrażniać skórę głowy (więcej dowiesz się tutaj). Jednocześnie podrażnianie skóry głowy może powodować osłabienie struktury włosa i w konsekwencji jego wcześniejsze wypadanie. W składzie szamponów wspomagających włosy przeciw wypadaniu znajdziemy białko, wyciągi z aloesu czy przeciwutleniacze. Działanie przeciw wypadaniu włosów może być prowadzone dwutorowo. Z jednej strony możemy stosować preparaty dostępne w drogeriach czy aptekach na własną rękę, ale ważnym czynnikiem tego rodzaju leczenia jest udanie się do specjalisty – lekarza, który stwierdzi przyczyny wypadania włosów i pomoże wdrożyć nam odpowiednie leczenie, pozwalające spowolnić ten właśnie proces.

Konsultacja z lekarzem specjalistą

Lekarz pomoże nam także zwrócić uwagę na inne czynniki, mogące powodować przyśpieszenie wypadania włosów. Zmiana kilku elemencie w diecie czy odpowiedni sposób masażu głowy podczas mycia w przypadku słabych, łamliwych i wypadających włosów, mogą mieć bardzo duże znaczenie. Przy stosowaniu takich preparatów, jak szampon przeciw wypadaniu włosów bardzo ważnym elementem jest regularność. Niestety specyfiki stosowany raz na jakiś czas mogą okazać się niewystarczające, dlatego też leczenie to, by mogło pomóc, powinno odbywać się z równomierną częstotliwością. Niestety bardzo często wysokiej jakości preparaty są dosyć drogie, dlatego także ten czynnik warto wziąć pod uwagę, decydując się na leczenie. Wówczas będziemy w stanie choć w pewnym stopniu spowolnić łysienie na głowie.