Do czego służy polerka do paznokci?

polerka do paznokci

Polerki do paznokci – bez tego produktu wykonanie profesjonalnego manicure jest niemal niemożliwe. To absolutny must have w zestawie każdej stylistki paznokci. Do czego służą polerki do paznokci? Jakie rodzaje polerek spotykamy na rynku i jak należy ich prawidłowo używać? Sprawdzamy!

Polerka do paznokci – dlaczego warto ją mieć?

Zastanawiasz się, do czego służy polerka do paznokci – w końcu wygląda niemal identycznie, jak pilnik. A jednak – funkcja tych dwóch akcesoriów jest różna. Polerki do paznokci wykorzystywane są przede wszystkim do przygotowania płytki paznokcia do stylizacji. Po polerkę sięgniesz, by zmatowić płytkę i zwiększyć tym samym przyczepność bazy oraz lakieru i topu. Użyjesz jej także, aby zdjąć stylizację – zetrzeć wierzchnią warstwę topu, dzięki czemu aceton łatwiej zmiękczy lakier. Polerka wyrównuje kształt płytki, wygładza wierzchnią warstwę paznokcia, dzięki czemu możesz dopracować stylizację do perfekcji. Od pilnika różni się przede wszystkim budową – w przypadku polerki, szorstka warstwa ścieralna osadzona jest na miękkiej gąbeczce, dzięki czemu polerka łatwiej dopasowuje się do kształtu piłowanej powierzchni i dociera do trudno dostępnych miejsc. Pilnik zaś jest bardziej sztywny i twardy przy pracy, przez co lepiej radzi sobie ze skracaniem paznokci i nadawaniem im kształtu.

Różne rodzaje polerek

Polerki do paznokci występują w różnych wariantach – kształtem mogą przypominać długi pilnik lub przybierać kształt kostki. Różnić się mogą też gradacją. Wśród najpopularniejszych polerek znajdziesz takie o gradacji:

  • 180/240: użyj ich do przygotowania płytki pod nałożenie hybrydy,
  • 100/180: te polerki przeznaczone są do pracy ze stylizacjami żelowymi,
  • 100/100: to gruboziarniste polerki polecane są do użytku przede wszystkim przez profesjonalistki. Ze względu na gruboziarnistą powierzchnię można używać ich np. do skracania naturalnej płytki.

Czy polerka nabłyszcza paznokcie?

W przypadku tego gadżetu nazwa jest nieco myląca – polerka bowiem nie służy do nabłyszczania płytki paznokcia, jak można by pomyśleć, ale wręcz przeciwnie – do jej matowienia. Wyjątek stanowią polerki, które wykorzystuje się do manicure japońskiego i te faktycznie zgodnie ze swoją nazwą polerują i nabłyszczają płytkę. Standardowe polerki do hybrydy i żelu będą miały za zadanie delikatnie zetrzeć wierzchnią warstwę płytki, by zwiększyć przyczepność stylizacji.

Szukasz dostawcy wysokiej jakości polerek do paznokci? Dobrze trafiłaś! Zajrzyj do sklepu Beautiona.pl i już dzisiaj zaopatrz się w akcesoria do manicure. U nas znajdziesz wszystko, co potrzebne na start i nie tylko! Zapraszamy!