Czy można farbować włosy farbą Color&Soin, jeśli mamy wrażliwą skórę głowy?

Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na koloryzację włosów w domu, co jak się okazuje, może być proste, przyjemne i przede wszystkim bezpieczne. Wrażliwa skóra głowy wymaga szczególnej pielęgnacji oraz zastosowania odpowiednich i łagodnych produktów do koloryzacji, które zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia alergii.

Wrażliwa skóra głowy a farbowanie włosów

Częste farbowanie włosów przy użyciu produktów zawierających w składzie substancje chemiczne takie jak amoniak, rezorcyna, nikiel, silikony, SLS czy sztuczne substancje zapachowe jest jedną z przyczyn reakcji alergicznych występujących po koloryzacji.  Jeżeli posiadasz wrażliwą skórę głowy, masz skłonności do alergii, to powinnaś mieć to na uwadze.

Świetną alternatywą dla drogeryjnych farb są farby do włosów dostępne w aptekach. Farby Color&Soin to produkty przeznaczone do domowej koloryzacji oparte na ekstraktach z roślin, które powstały z myślą o wszystkich posiadaczkach wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii skóry głowy, które pragną cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem swoich włosów.

Farby Color&Soin – gwarancja bezpiecznej i trwałej koloryzacji

W porównaniu do tradycyjnych produktów do koloryzacji skład farby Color&Soin oparty jest na naturalnych, właściwie skomponowanych składnikach aktywnych, co zmniejsza ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry głowy. Farby zawierają między innymi odżywiający owies, silnie regenerującą pszenicę i soję, nawilżającą kukurydzę, łagodzący podrażnienia olejek roślinny z kokosa, pielęgnujący rozmaryn oraz wzmacniający barierę lipidową skóry eukaliptus.

Do największych zalet aptecznych farb Color&Soin zaliczyć należy:
– doskonałe pokrycie siwych włosów;
– bezpieczny skład;
– walory zdrowotne;
– brak nieprzyjemnego, chemicznego zapachu;
– wysoką odporność na działanie chloru oraz promieniowania UV;
– bezproblemową aplikację;
– gwarancję uzyskania pięknego i trwałego koloru.

Zawarte w składzie wyciągi z rośli wykazują działanie pielęgnacyjno-lecznicze, dzięki temu farby Color&Soin nie niszczą włosów, a wręcz przeciwnie! Regularne ich stosowanie pozytywnie przekłada się na kondycję włosów, które z czasem stają się silniejsze, bardziej nawilżone, odżywione i pełne zdrowego blasku. Farby do włosów Color&Soin dostępne są w aptekach – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.