Jak zapakować świąteczne prezenty?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego większość z nas zaczyna powoli planować ich obchodzenie. Ten szczególny czas staramy się spędzać z bliskimi w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Dla wielu osób nieodzownym elementem świętowania jest także wzajemne obdarowywanie się prezentami. Kiedy już wybierzemy odpowiednie upominki dla każdej z bliskich osób, musimy również zadbać o ich gustowne i schludne zapakowanie. Jak poradzić sobie z tym najlepiej?

Woreczki prezentowe jako alternatywa papieru

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością w tym zakresie był wybór pomiędzy torebką prezentową a papierem do pakowania. Dziś mamy do wyboru jednak jeszcze jedną bardzo ciekawą opcję będącą atrakcyjną alternatywą dla dwóch poprzednich. Chodzi oczywiście o naturalne woreczki prezentowe.

Co wyróżnia woreczek na prezent? Jest to rozwiązanie mające wiele walorów, które skutecznie przekonują nawet najbardziej sceptycznych i wymagających. Przede wszystkim woreczki prezentowe umożliwiają znacznie łatwiejsze i szybsze pakowanie upominków. Wystarczy bowiem jedynie umieścić w nich przygotowane podarunki, zaciągnąć górną część worka za pomocą specjalnych sznureczków lub wstążek, w które jest wyposażony, i gotowe! Jeśli chcemy uzyskać dodatkowy efekt wizualny, możemy dodać także drobne, tematyczne dekoracje.

Warto wiedzieć także o tym, że woreczki do pakowania prezentów to wybór zdecydowanie bardziej ekologiczny i korzystny dla środowiska niż pokryte plastikiem torebki lub papiery prezentowe. Co więcej, w przeciwieństwie do jednorazowych papierów raz wykorzystane woreczki mogą być używane jeszcze przez długi czas i sprawdzą się one doskonale w najróżniejszych okolicznościach.

Woreczki do pakowania prezentów są dostępne zarówno w kilku różnych rodzajach, jak i rozmiarach, a także kilkunastu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych. Ponadto na specjalne zamówienie możemy wykonać spersonalizowane woreczki prezentowe dla swoich bliskich z ich imieniem, krótkimi życzeniami czy nadrukiem w duchu świątecznym.

Rodzaje woreczków prezentowych

Wśród nowoczesnych, naturalnych woreczków prezentowych można znaleźć kilka różnych innych równie atrakcyjnych produktów. Do najpopularniejszych należą woreczki bawełniane i lniane odznaczające się naturalnością doskonale pasującą do drobnych upominków w duchu zero waste. Sprawdzą się także do innych, nieco większych prezentów. Woreczki na prezent wykonane z bawełny lub lnu są dostępne w kilku rozmiarach – od najmniejszych 10 x 13 cm lub 13 x 15 cm po bardziej pakowne 30 x 40 cm.

Do do lnianych i bawełnianych podobne są woreczki prezentowe jutowe. Worki te mają surowszy charakter i bardziej widoczne sploty. Podobnie jak woreczki z bawełny i lnu są wyposażone w praktyczne sznurki, dzięki którym z łatwością można zacisnąć ich górną część, tym samym skutecznie zabezpieczając i ukrywając umieszczone w nich upominki. Dla tych, którzy poszukują modeli o delikatniejszym charakterze oraz gładkiej, miękkiej strukturze, dobrym wyborem będą woreczki prezentowe satynowe lub welurowe. Dostępne w podobnych jak bawełniane rozmiarach woreczki odznaczają się wyjątkową miękkością i są bardzo szykowne i eleganckie.

Na każdym z powyższych rodzajów worków na prezenty na zamówienie można wykonać niemal dowolny nadruk – od świątecznego obrazka po samo imię obdarowywanej osoby.

Ostatnią z możliwości są niewielkie, wyjątkowo szykowne woreczki prezentowe z organzy. Te są wykonywane ze starannie wyselekcjonowanych naturalnych przędzy i doskonale sprawdzą się jako opakowanie na drobne upominki, jak chociażby biżuteria. Podobnie jak w przypadku woreczków z bawełny, lnu czy satyny, także pakowanie prezentów w woreczki z organzy jest czynnością wyjątkowo łatwą – umieszczamy jedynie właściwy prezent w woreczku, a następnie zaciągamy sznurek lub tasiemkę i już możemy ułożyć gustowny pakunek pod choinką.

Wszystkie woreczki prezentowe to estetyczna i nietuzinkowa alternatywa dla każdego, kto ceni sobie ciekawe rozwiązania i dbałość o środowisko naturalne.