Czym charakteryzuje się zegarek z widocznym mechanizmem?

Szukasz zegarka dla siebie? Nie wiesz czym charakteryzują się poszczególne modele? Interesują cię w szczególności modele z widocznym mechanizmem?

Zegarek z widocznym mechanizmem nazywany jest również zegarkiem szkieletowym lub zegarkiem typu open-heart. Tego typu czasomierz charakteryzuje się widocznością wewnętrznych elementów konstrukcyjnych, zwykle przez całkowite przeszklenie lub niewielkich rozmiarów okienko na tarczy. Na mechanizmie często znajduje się ozdobny grawerunek, który dodatkowo podnosi efekt estetyczny zegarka szkieletowego.

Zegarki z widocznym mechanizmem

Zegarki typu open-heart pojawiły się w sprzedaży już na początku XIX wieku, stanowiąc wówczas synonim wysokiej klasy oraz prestiżu noszonej biżuterii. Początkowo produkowano je wyłącznie na zamówienie najbardziej zamożnych klientów, którzy chcieli wyróżnić się z tłumu. Obecnie unikatowy design zegarków z widocznym mechanizmem również zwraca uwagę swoim niecodziennym wzornictwem, którego próżno szukać w przypadku klasycznych modeli z pełną tarczą.

Rodzaje zegarków open-heart

Zegarki szkieletowe różnią się wyglądem oraz konstrukcją. Poszczególne modele mogą posiadać tarczę całkowicie przeszkloną, umożliwiającą holistyczną obserwację działania mechanizmu czasomierza. Niektóre zegarki wyposażane są natomiast w tarczę przeszkloną jedynie częściowo, w przypadku której widoczne są tylko niektóre elementy konstrukcyjne. Efekt open-heart uzyskać da się zarówno poprzez zastosowanie odpowiedniego szkiełka, jak i przygotowanie ażurowej płyty głównej czy zastosowanie mostków i półmostków oraz modyfikację zębatek.

Estetyka zegarków szkieletowych

Zegarek z widocznym mechanizmem jest niezwykle estetycznym elementem biżuterii, będącym swego rodzaju dziełem sztuki. Czasomierze tego typu wykonane są z wyjątkowym kunsztem i precyzją, dzięki czemu trudno przejść obok nich obojętnie. Modele z tej linii dostępne są zarówno w wariantach męskich, jak i damskich. Szeroką ofertę zegarków z widocznym mechanizmem posiada sklep https://www.cvz.com.pl/. W asortymencie znaleźć można czasomierze niezwykle eleganckie, wyposażone w minimalistyczne tarcze oraz ozdobione elementami ruchomymi. Niektóre modele zwracają natomiast uwagę bardziej dynamicznym designem, który nadaje im niemal sportowego charakteru. Zegarki z widocznym mechanizmem mogą być także bardziej subtelne, nawiązując do stylu retro oraz mody minionych epok.