Pedicure leczniczy – kosmetyczka czy podolog?

Podstawowy zabieg podologiczny jest potrzebny każdej osobie co najmniej dwa razy w roku: dzięki temu skóra stóp i paznokcie są zdrowe, gładkie i odporne na infekcje. Podczas pedicure leczniczego zwiększa się krążenie krwi w stopach, dzięki czemu można wyeliminować uczucie wiecznie zimnych stóp.

Pedicure leczniczy – dla zdrowych stóp

Zdrowa, gładka i miękka skóra stóp oraz jasnoróżowe paznokcie o jednolitej grubości to cechy zdrowych stóp. Pedicure leczniczy Wrocław to skuteczny sposób na utrzymanie zdrowia stóp i paznokci, zapobieganie bolesnemu pękaniu, szybkie wykrywanie grzybicy paznokci, wysypki, wrastających paznokci i innych chorób lub zmian w ciele oraz jak najwcześniejsze rozpoczęcie leczenia, lub profilaktyki.

Pedicure leczniczy różni się od kosmetycznego skutecznością i stosowaną metodą. Wykonywany jest metodą suchą, bez moczenia stóp i przy użyciu specjalnej szlifierki zamiast ostrych narzędzi. W ten sposób eliminowana jest minimalna warstwa twardej skóry, wolniej ona odrasta, ryzyko skaleczeń czy mikropęknięć naskórka jest zminimalizowane, a ryzyko uszkodzenia paznokcia maleje.

Dla kogo jest on przeznaczony?

Pedicure leczniczy Wrocław zalecany jest wszystkim osobom co najmniej dwa razy w roku i jest szczególnie przydatny dla osób z problematyczną skórą stóp, cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca czy neuropatią. Każdy, kto ma problem z pękającą skórą na piętach, grzybicą paznokci lub skóry oraz wrastające paznokcie, powinien pojawić się w gabinecie podologa, na wykonanie zabiegu przynajmniej raz w miesiącu. Podczas zabiegu specjalista doradzi najodpowiedniejsze produkty pielęgnacyjne i zaplanuje jak samodzielnie dbać o stopy.

Zalety regularnego stosowania pedicure leczniczego

Przede wszystkim regularnie wykonywany pedicure leczniczy zapobiega pojawianiu się problemów ze skórą stóp, a o takie trudności łatwo – zwłaszcza przy określonych chorobach lub gdy bardzo dużo czasu spędzamy chodząc. Poza tym pedicure pomaga:

  • wyeliminować twardą skórę na stopach,
  • zapewnić zdrowie stóp i paznokci,
  • wyeliminować modzele,
  • skutecznie w leczeniu grzybicy stóp,
  • leczyć wrastające paznokcie,
  • w odzyskaniu prawidłowego krążenia krwi.

Różnice między pedicure leczniczym a kosmetycznym

Często mówiąc po prostu o pedicure, mamy na myśli ten estetyczny – wykonywanym w gabinetach kosmetycznych, a leczniczy – powinien być wykonywany przez specjalistę podologa. Oba zabiegi pielęgnacyjne zapewniają skuteczne zdrowe działanie dla dobrego samopoczucia i estetycznego wyglądu stóp, ale odpowiadają różnym potrzebom.

Najprościej ujmując, pedicure kosmetyczny to ten rodzaj zabiegu, który ma na celu poprawienie estetyki i wyglądu stopy w ogólnym tego słowa znaczeniu. Z kolei leczniczy skupia się na zdrowiu stóp i ewentualnym leczeniu nieprawidłowości.

Nie należy zapominać, że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla dobrego samopoczucia całego ciała, dlatego warto dbać regularnie o ich kondycję, zdrowie oraz wygląd. Regularne wizyty u podologa na zabiegu pedicure leczniczym, pozwolą długo cieszyć się zdrowymi i sprawnymi stopami.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]