Na co zwrócić uwagę przy wyborze ortodonty?

Wizyta u ortodonty nie musi być utrapieniem, jeśli będziemy prawidłowo dbać o stan swojego uzębienia i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Profilaktyka to podstawa, dzięki której można uchronić się przed uciążliwym, czasochłonnym i drogim leczeniem. Bardzo ważną kwestią jest znalezienie dobrego specjalisty i nie chodzi tutaj wyłącznie o jego doświadczenie czy wykształcenie, ale o szereg innych kwestii typu podejście do pacjenta, wyposażenie gabinetu itd.

Dobry ortodonta na Woli – jak go znaleźć?

Na Woli działa wielu lekarzy ortodontów, ale nie każdy z nich jest godny polecenia, dlatego warto zastanowić się nad tym, na co należy zwracać uwagę przy wyborze tego odpowiedniego. Najszybszym rozwiązaniem byłoby po prostu popytać wśród znajomych i rodziny o dobrego ortodontę i wybrać tego z polecenia. Posiłkować można się także opiniami znalezionymi w Internecie, ale w ich przypadku trzeba już zachować większą ostrożność ze względu na niepewność co do ich wiarygodności. Wiele gabinetów ortodontycznych posiada własne strony internetowe, które również warto przejrzeć, aby poznać więcej informacji przed zdecydowaniem się na zamówienie wizyty. Sprawdzić powinno się kwalifikacje ortodontów pracujących w danej placówce. Istotne będzie też to, jakie są dostępne rodzaje aparatów ortodontycznych i ich ceny.

Dobry ortodonta to taki, który każdy przypadek traktuje indywidualnie, przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad lekarski. Zwraca uwagę na nawyki żywieniowe, przyjmowane medykamenty, schorzenia i dolegliwości, szereg innych czynników. Godny polecenia będzie z pewnością lekarz stosujący holistyczne podejście, zlecający dokładne badania. Do rozpoczęcia prawidłowego leczenia ortodontycznego niezbędne jest wykonanie profesjonalnej fotografii, zdjęcia rentgenowskiego, modeli zębów. Na podstawie wszystkich zebranych danych i przeprowadzonych wyczerpujących analiz możliwe będzie opracowanie wstępnego planu leczenia. Po jego dopracowaniu powinien zostać przedstawiony szczegółowo pacjentowi – opisywać to, jakie zostaną użyte techniki, sprzęt itd.

Co jeszcze będzie miało znaczenie przy wyborze?

Duże znaczenie ma wnętrze gabinetu ortodontycznego, które powinno być schludne i sterylne oraz jego wyposażenie – nowoczesne, utrzymane w nienagannej czystości. Profesjonalista może pochwalić się nie tylko odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale też licznymi dyplomami i certyfikatami potwierdzającymi bezustanne doszkalanie się. Ortodoncja cały czas się rozwija, pojawiają się nowe techniki i narzędzia. Dobry specjalista nie spoczywa na laurach, ale regularnie bierze udział w szkoleniach, dzięki czemu może zaoferować pacjentom szeroki wachlarz różnorodnych metod terapeutycznych. Mamy wtedy pewność co do tego, że zostaną dopasowane do pacjenta te najlepsze, w oparciu o jego indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Bardzo ważny jest dobry kontakt ortodonty z pacjentem. Znaczenie mają cechy osobowościowe lekarza, jego podejście. Powinien cierpliwie i przystępnie tłumaczyć wszystko pacjentowi, rozwiewać wszelkie wątpliwości. Musimy wiedzieć, czego dokładnie się spodziewać, jakie zostaną przeprowadzone czynności. Lekarz powinien poinformować o tym, jak wpłynie wybrane leczenie ortodontyczne na codzienne funkcjonowanie pacjenta, czy pojawią się jakieś niedogodności, ile czasu będzie ono trwało, co nastąpi po jego zakończeniu.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]