Laser – usuwanie makijażu permanentnego, tatuaży i przebarwień

Laser to narzędzie o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywany jest w przemyśle, geodezji, medycynie i kosmetologii. Jest to najlepszy sposób na usuwanie makijażu permanentnego, tatuażu, czy przebarwień. Stosowany jest również w innych zabiegach kosmetologicznych, które przywracają pięknych i zdrowy wygląd skóry. Co warto wiedzieć o jego zastosowaniu i wykorzystywaniu w medycynie estetycznej? Sprawdź, w naszym artykule!

Parę słów o historii i działaniu lasera

Laser to urządzenie, które emituje promenowanie elektromagnetyczne o różnych długości fal, np. światła widzialnego, ultrafioletowego i podczerwieni. Urządzenie to wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej, w wyniku której powstaje spójna wiązka światła o małej szerokości emisyjnej, za to dużej mocy w wybranym wąskim obszarze widma. Dzięki temu laser ma ogromną moc w impulsie i krótki czas trwania.

Pierwszy laser powstał w latach 60 i bardzo szybko zaczęto wykorzystywać go w różnych dziedzinach. Już pod koniec lat 60 był on stosowany w medycynie do diagnostyki, leczenia schorzeń, czy oświetlania pola operacji. Doskonale sprawdza się do precyzyjnego cięcia tanek, koagulacji, czy obróbki mechanicznej. Właśnie dlatego też stał się niezbędnym narzędziem w medycynie estetycznej.

Wraz z rozwojem technologii zaczęły powstawać nowe uprzędzenia laserowe, które stosowane są w różnych zabiegach kosmetologii estetycznej, między innymi:

  • usuwaniu makijażu permanentnego i tatuaży;
  • usuwaniu przebarwień;
  • przywracaniu gładkości i sprężystości skórze;
  • depilacji laserowej;
  • usuwania blizn, brodawek oraz znamion;
  • niwelowania powierzchownych zmarszczek.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem Q-SWITCH

Trwały makijaż to z pewności doskonała opcja dla kobiet, które chcą wyglądać pięknie w każdej sytuacji chaosu codziennego życia. Niestety nie zawsze uszykuje się oczekiwany efekt lub po prostu z czasem zaczyna się on nudzić. W takiej sytuacji najlepszą opcją jest laserowe usuwania makijażu permanentnego.

Wykonywany jest za pomocą specjalnego lasera Q-SWITCH emitującego pikosekundowe impulsy światła o dużej mocy, które wnikają w głąb skóry i rozbijają znajdujące się w niej barwniki. Cząsteczki pigmentu są następnie wydzielane z organizmu. Proces ten trwa około 8 tygodni, a w tym czasie makijaż permanentny blednie. By skutecznie usunąć go w całości, zabieg laserowy musi zostać powtórzony od 2 do 8 razy.

Zaletą laserowego usuwania makijażu permanentnego, jest całkowita neutralizacja pigmentu i możliwość odzyskania naturalnego wyglądu skóry, bez blizn i efektów ubocznych.

Usuwanie tatuaży laserem Q-SWITCH

Podczas wykonywania tatuażu pigment podawany jest w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu uzus kuje się trwały efekt. W odróżnieniu od makijażu permanentnego, który znika po upływie około 2 lat. Jednak może stanowić to problem, jeśli się okaże, że dzieło powstałe na skórze nie jest tak idealne, jak byś sobie tego życzył, lub z czasem doszedł do wniosku, że już Ci ono nie pasuje. W takiej sytuacji pozostaje Ci już tylko poszukanie pomocy w specjalistycznych salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Zastosowanie lasera Q-SWITCH umożliwia bezpieczną penetrację fal światła w głąb skóry, a wykorzystanie 4 różne długości fal oraz różnorodnych filtrów pozwala na usunięcie kolorowych tatuaży. Dzięki precyzyjnemu działaniu lasera na barwnik nie są naruszane tkanki znajdujące się wokół tatuażu. Cały zabieg nie zostawia blizn i śladów.

Laserowe usuwanie przebarwień skórnych

Wiązka laserowa działa nie tylko na pigmenty tatuaży i makijażu permanentnego. To również doskonałe rozwiązanie na usunięcie przebarwień na skórze. Ich powstawanie jest związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem komórek wytwarzających melaninę, czyli melanocytów. W wyniku działania różnych czynników zewnętrznych, między innymi światła UV, hormonów, czy substancji fotouczulających, które znajdują się w lekach, ich aktywność jest większa. Wzrasta również ilość produkowanego barwnika. Wraz z wiekiem jest ich coraz więcej. Najbardziej widoczne są na skórze twarzy, dekoltu, ramion i przedramion, dłoni oraz łydek.

Najlepszym obecnie sposobem na ich usunięcie jest zastosowanie precyzyjnego lasera pikosekundowego Q-SWITCH. Ustawienie właściwej wiązki światła umożliwia rozbicie również komórki pigmentu. Dzięki temu przebarwienia jaśnieją i znikają. Podczas zabiegu laser działa na konkretnie wybrany barwnik, nie dochodzi więc do uszkodzenia pozostałych tkanek, dzięki temu nie powstają żadne blizny, a skóra pozostaje gładka.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]