Jak się depilować – samodzielnie czy w salonie?

Bezbolesna depilacja to Twoim zdaniem nieosiągalny ideał? Wahasz się, czy powierzyć swoją skórę w ręce profesjonalistek? A może obawiasz się, że wydasz dużo pieniędzy na zabieg, a krostki po goleniu bikini i tak będą dawały Ci się we znaki? Poniżej wyjaśniamy, dlaczego czasem warto zwrócić się do profesjonalnego salonu depilacji oraz jak się depilować, by jak najdłużej zachować gładką skórę.

Jak się depilować? Przede wszystkim skutecznie!

Jeśli chodzi o metody depilacji, najlepiej przetestować je na własnej skórze – i to dosłownie! Każda z nas ma swoje oczekiwania, wymagania i preferencje. Golenie tradycyjną lub elektryczną maszynką będzie zdecydowanie najszybsze, jednak odrastające włoski mogą pojawić się już na drugi dzień – dla wielu osób będzie to rozwiązanie jedynie awaryjne i na specjalne okazje. Krostki po goleniu bikini to dodatkowy argument za tym, by odłożyć maszynkę na półkę. Domowa depilacja z wykorzystaniem depilatora lub wosku jest z kolei nie tylko czasochłonna, ale również dość niekomfortowa, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tymi metodami. Co zatem pozostaje? Depilacja woskiem lub laserem w profesjonalnym salonie! Włoski odrastają o wiele wolniej – Twoja skóra dłużej pozostanie gładka. Który z tych zabiegów wybrać? Zanim podejmiesz decyzję, poznaj zalety każdego z nich!

Bezbolesna depilacja woskiem? To możliwe!

Domowa depilacja woskiem a depilacja w salonie to dwie różne metody! W pierwszym przypadku musisz zająć miejsce profesjonalistki i samodzielnie przyklejać paski lub nakładać wosk, zrywać go, przyklejać ponownie, kontrolować, czy wszystkie włoski zostały usunięte… Na samą myśl odechciewa Ci się jakichkolwiek zabiegów? Nic dziwnego! A teraz wyobraź sobie, że układasz się wygodnie na leżance, zamykasz oczy i pozwalasz, by depilację przeprowadziła kompetentna i doświadczona osoba, która dobrze wie, w jaki sposób nakładać i zrywać wosk, by usuwać włoski, ale nie podrażniać przy tym nadmiernie skóry. Twoim jedynym obowiązkiem będzie jedynie zadbanie o to, by skóra była odpowiednio przygotowana do zabiegu. Doskonałym przykładem na to, że w przypadku usuwania owłosienia woskiem warto skorzystać z pomocy, jest depilowanie brwi: niełatwo samodzielnie ocenić, które włoski wymagają korekty i usunięcia. Odpowiednio dobrane i wyregulowane brwi potrafią odmienić twarz i dodać jej charakteru! Zamiast metodą prób i błędów dochodzić do tego, jakie brwi będą do Ciebie pasowały, umów się na wizytę do salonu depilacji i oddaj się w ręce prawdziwych specjalistek!

A może depilacja laserowa?

Depilacja za pomocą lasera to propozycja dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia na dłużej. Urządzenie emituje wiązkę światła, która wnika głęboko w skórę i uszkadza cebulkę włosa. Efekt całej serii utrzymuje się nawet do kilku lat, a po upływie tego czasu konieczne jest jedynie zastosowanie zabiegów przypominających. Depilacja laserowa jest w zasadzie bezbolesna, choć niekiedy występują przeciwwskazania do jej wykonywania – przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z profesjonalistkami pracującymi w salonie, a w razie potrzeby – także z lekarzem. Co ważne, jednorazowy zabieg nie wystarczy; ma to związek z fazą wzrostu włosa. Przed depilacją laserową należy dokładnie ogolić wybrany obszar, a wcześniej intensywnie nawilżać skórę. Ze względu na to, że laser wychwytuje ciemny kolor włosków, skóra nie powinna być mocno opalona – wiele osób decyduje się na depilację w okresie zimowym, ponieważ skóra jest nie tylko jaśniejsza, ale również odrastające włoski nie są tak widoczne pod ubraniem. Po zabiegu z kolei najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń osoby wykonującej zabieg: unikać promieni słonecznych, używać odpowiednich preparatów oraz intensywnie odżywiać, nawilżać i łagodzić skórę. Wahasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie? Umów się na konsultację, by jeszcze lepiej poznać możliwości, jakie daje depilacja laserowa. Atrakcyjne cenowo pakiety w renomowanych salonach sprawiają, że na ten zabieg może zdecydować się w zasadzie każdy!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]