Jak przekonać dziecko do witamin?

Rodzice świetnie zdają sobie z tego sprawę, że zwykle trudno zachęcić dzieci do jedzenia owoców i warzyw. U maluchów preferencje żywieniowe dopiero się kształtują, a zdrowe produkty rzadko są równie atrakcyjne, co słodycze. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą witaminy dla dzieci. Przekonanie dzieci do ich przyjmowania również nie jest łatwe, dlatego warto poznać sprawdzone sposoby na zachęcenie dzieci do spożywania suplementów.

Zwróć uwagę na przeznaczenie suplementu i wiek dziecka

Dla maluchów przeznaczona jest oddzielna grupa preparatów. Ich składy zostały skomponowane tak, by spełniały potrzeby młodych organizmów. W przypadku dzieci nie sprawdzą się witaminy dla dorosłych. Mogą one dostarczać za dużo lub za mało potrzebnych składników. Suplementy dla najmłodszych zawierają dawki witamin i minerałów odpowiednio dopasowane do wieku czy masy ciała. Dzięki temu można uniknąć przedawkowania składników, które bywa bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Witaminy dla dziecka w formie łatwej do przyjęcia

W kwestii przekonywania dzieci do zażywania witamin bardzo duże znaczenie ma postać leku czy suplementu. Powinna być ona łatwa do przełknięcia, zachęcać kolorem i zapachem. Rodzice mogą zdecydować się na syrop, proszki do rozpuszczania, tabletki do ssania, żelki, lizaki, kapsułki albo witaminy w kroplach dla dzieci. Te ostatnie polecane są najmniejszym pociechom, dlatego że łatwo się je dozuje i podaje. Można dodać je do pokarmu albo wkropić maluchowi bezpośrednio do ust za pomocą dołączonej pipety. Ponadto witaminy dla dziecka powinny mieć przyjemny smak. Dziecko na pewno chętniej przyjmie słodki, owocowy preparat, który mu posmakuje niż bezsmakowy środek.

Suplementy w formie słodyczy

Witaminy dla dzieci w postaci cukierków i żelków będą zachęcające dla starszych pociech. Słodkie i kolorowe prozdrowotne łakocie cieszą oko i mogą mieć ciekawe kształty, dlatego dzieci z przyjemnością je przyjmą. Dawkowanie suplementów zyska element zabawy, a maluch ucieszy się z tego, że dostanie coś słodkiego. Witaminy dla dziecka w opisanej postaci będą zażywane chętniej niż syropy czy krople, które mogą wydawać się starszakom zbyt nudne. Ponadto oprócz substancji słodzących maluch spożyje prozdrowotne składniki.

Ważne jednak, by witaminy dla dzieci w formie słodyczy nie były traktowane jako nagroda albo standardowe łakocie. Warto poinformować malucha, że przyjmuje właśnie witaminy, a nie typowe słodycze. Należy zadbać również o to, by dziecko nie miało łatwego dostępu do suplementów, by nie spożyło ich w nadmiernej ilości.

Atrakcyjny wygląd preparatu

Jeżeli sięgamy po witaminy dla dzieci w formie syropu czy rozpuszczalnego proszku, wygląd nie ma znaczenia. Zdecydowanie ważniejszy okazuje się zapach i smak. Jeśli jednak kupujemy suplementy w postaci tabletek i żelków, ich kształt powinien być atrakcyjny i zachęcający. Dzięki niemu łatwiej przekonamy dziecko do przyjęcia preparatu. Witaminy dla dziecka w postaci dinozaurów, zwierząt czy kwiatuszków budzą przyjemniejsze skojarzenia niż zwykłe okrągłe tabletki kojarzące się z chorobą.

Suplementy i leki zawierające składniki odżywcze potrzebne młodemu organizmowi uzupełnią dietę małego niejadka, wesprą odporność malucha, który często choruje i wspomogą zdrowy rozwój dzieci. Aby zachęcić pociechy do ich przyjmowania, należy pamiętać o doborze odpowiedniej formy i wyglądu preparatu. Bardzo ważny jest również smak witamin dla dzieci. Najważniejszą kwestią podczas zakupów okaże się jednak wybór suplementu dla określonej grupy wiekowej, by dostarczyć maluchowi odpowiednią dawkę potrzebnych mu substancji bez ryzyka przedawkowania.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]